Maça gideceğim ve bakın ne yapacağım...

Pazar günü maça gideceğim..İnönü Stadı'naBeşiktaş-G.Saray maçına..Kat kat giyineceğim..Cebimdeki bozuk paraları tümleyeceğim

Pazar günü maça gideceğim..
İnönü Stadı'na
Beşiktaş-Galatasaray maçına..
Kat kat giyineceğim..
Cebimdeki bozuk paraları tümleyeceğim..
''Çarşı''dan geçersem ''Çarşı''da,
Geçmezsem stadın orada,
Üstümdeki fazla kazağı, atkıyı, bereyi
Beşiktaş'ın, Kızılay'ın görevlilerine teslim edeceğim..
Tümlediğim parayı o özel kumbaraya atacağım...
Çünkü, Beşiktaş taraftarı,
Kızılay ile ortak yeni bir kampanya başlattı...
Diyorlar ki,
Van üşüyor..
Çocuklar üşüyor..
Bebeler donuyor..
Giysilerinizi verin, götürelim..
Bozuklukları verin, toplayıp, konteynır alalım..
Kızılay ile kolkola, Van'a taşıyalım..
Üşümesin Van..
Üşümesin çocuklar..
Donmasınlar...
Maç kaç kaç biterse bitsin, ,
Van kazansın..
Hükmen..
İnönü'den ''Van'' galip ayrılsın...
Yürekten.. ''
Çarşı'nın notu: Kumbaralar, yardım sandıkları maçtan sonra,10 gün boyunca, Çınardibi'nde olacak.. Sinanpaşa Camii'nin hemen yanıbaşında... Ayrıca bağış yapmak isteyenler için: Türkiye İş Bankası Beşiktaş Ihlamur şubesi (şube kodu : 1143) hesap no: 505505


Avcı, neden doğru dürüst para istemedi?
Milli Takımların yeni teknik direktörü belli oldu .
Abdullah Avcı'nın seçilmesine üzülmedim diyemem.
Başarılı bir teknik direktörü, başarılı iş yaptığı bir takımın başından alıp, kaynayan bir kazanın içine atıyoruz. Federasyon Başkanı Aydınlar çok memnun. Avcı ile büyük başarılar kazanılacağını ilan etti.
Hayırlı olsun.
Beni rahatsız eden tek konu, bazı gazete haberlerine göre, Avcı'nın ne kadar isteyeceği sorulduğunda "Para önemli değil..." demesi .
Neden önemli değil ?
Neden, Hiddink kendi ve ekibi için pazarlık ediyor da, Avcı etmesin?
Sanki insanın kendi parası için pazarlık etmesi ayıpmış gibi davrandı. Bence çok hata etti. Göreceksiniz, ilk cicim ayları geçtikten sonra, hele ilk mağlubiyette, bizim yamyamlar Avcı'yı da çıtır çıtır yiyecekler. Yine istifa etmeli çığlıkları atılmaya başlanacak.
Yazık değil mi? Hiç değilse doğru dürüst para kazanırdı . Böylesine bir işkenceden bedavaya geçmemeli. Üstelik, bu ülkede kimse özveriyi pek alkışlamaz. Az paraya iş yapanı da omuzlarda taşımaz. Aksine, saflık olarak görür.
Hocaya başarılar dilerim!


Köksal Hoca'ya dostluk ödülü
Prof.Dr. Köksal Bayraktar, 70. yaşgününde, çok az kişiye nasip olacak bir süpriz kutlamayla karşılaştı. Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi, onu alkışlarla kucakladı. Kutlama töreni yaptı.
Bilenler bilmeyenlere anlatsın: Köksal Bayraktar sadece başarılı bir hoca ve ceza avukatı değildir. Türk toplumunda çok nadir görülen, her koşulda kibarlığını sürdüren, efendi bir insandır. İddia ediyorum, ülkemizde kimse Bayraktar kadar etrafına saygı yayamaz. GS Lisesi yıllarından bugüne kadar tanıdığım için böylesine iddialı olabiliyorum. Nice yıllara hocam... İyi ki varsın Köksal...


Maldiv'in yaptığını, Göcek neden yapamıyor?
Maldivlerin tek geliri turizm . Denizüstü ve deniz altını satarak yaşıyor. 200 ada üzerine kurulmuş olan bir ülke. Bundan dolayı da denizlerini bir ziynet eşyası gibi koruyorlar. Tek hazinelerinin üzerinde titriyorlar.
Bizim için Göcek körfezi ne ise, Maldivler için denizleri aynı şey. Hatta çok daha önemli.
Aramızdaki tek fark, onların titizlikleri, bizim ise savurganlığımız.
Maldivlere gelen her turist , bölgenin temizliği ve bakımı , bilimsel araştırmaları için 10 dolar veriyor . Bu dolarlar bir fonda toplanıyor ve denizlerin ve mercanların korunmasına harcanıyor.
Aynı uygulamayı neden Göcek’te yapamıyoruz ?
Bir ara Turmepa böyle bir fikir ortaya atmıştı, ancak anında hem ticari motorlar tarafından protesto edilmiş, hem de bürokrasinin direnişiyle karşılaşmıştı. Kendimizi, Ege ‘nin en güzel koyunu korumaktan aciz bir duruma soktuk. Muğla Valiliği ve Göcek Belediye Başkanlığı aydınlık fikirli insanlarla dolu, ancak ne bürokratik kavgayı aşabildiler ne de ticari motor sahiplerini.
Ne acı değil mi?
Oysa, bu körfeze giren tüm yerli veya yabancı tekneler, örneğin boylarına ve tonajlarına göre 50-500 TL verip 1 hafta kalma hakkı elde edebilir. Her bir kişi de, haftalık 20 TL denize girme parası verebilir. Bu miktarlar kimseyi rahatsız etmez. Tekneyle gelenin zaten verecek parası vardır. Yerli veya yabancı turist için 20 TL hiç önemli sayılmaz.
Bugün , o canım denizde, o bir daha bulunamaz güzellikteki körfezlerinde hayatlarının en güzel günlerini geçirenler tek bir kuruş dahi vermiyorlar. O güzelim denizi bedavaya kullanıyorlar. Hatta pisletiyorlar , özel bağlanma yerleri yapılmasına rağmen, çapalarını atıp denizin dibini tarıyor, tabii doğayı harap ediyor, kimileri de gizlice ağaçlara bağlanıyor .
Maldivliler kadar dahi olsun bu hazinemizi koruyamayacak mıyız?
Bu kadar aciz miyiz ?
Göcek Belediye Başkanından bir ses bekliyorum. Böyle bir uygulamaya girsin, elimdeki tüm imkanları onun çabalarını desteklemek için kullanmaya hazır olduğumu da burada açıkça ilan ediyorum.
Hadi gelin, birlikte kolları sıvayalım.


Deniz uçağı hava alanı görmemiştim...
Çok şey gördüm de, deniz uçağı hava alanı görmemiştim. Maldivlerin başkenti Male, bizim Büyükada’ dan biraz irice . Yüzlerce legoya benzeyen binalardan oluşturulmuş bir hali var. Benim en çok ilgimi çeken ise , başkentin hemen yanı başındaki deniz uakları için yapılmış hava alanıydı. Uçaklar başkent ile adalar arasındaki trafik için kullanıyorlar. 16 kişi alıyor. Son derece pratik, hiç rötar yapmıyorlar. Sadece yağmurlu dönemlerde bazen seferler iptal oluyormuş. Bizim de üç yanımız denizle çevrili, ancak nedense deniz uçağı parmakla sayılacak kadar az. Ne doğru dürüst yönetmeliği var ne de bürokrasiden destek görüyorlar.


Dervish'e GE ortak oluyor
Sabancı Holding’in eski CEO’su Celal Metin’in Dervish projesine, Amerikan General Electrics (GE) ortak oldu. Sakıp Sabancı’nın son CEO’su olan Metin, Karaman’da dünyada ilk, doğal gaz, rüzgar ve güneş enerjisinin kombine olarak kullanıp elektrik enerjisi üreten projesi ile bir ilke imza atıyor. 450 milyon euro’luk dev yatırım Dervish’in, 4 milyon kilovatsaat elektrik üretmesi planlanıyor. Bu büyük projeye, dünyanın en güçlü enerji aktörlerinden Generals Electric’de ortak oluyor. Dün Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın da katıldığı törende yapılan anlaşma ile GE ile Celal Metin’in Metcap’ı Dervish projesi için imzaları attı. GE projeye “geleceğin enerjisi olarak” olarak baktığını bir kez daha ifade etti. Türkiye’nin büyüdüğüne bir işaret daha; Artık iş adamlarımız projeleri ile dünya devi şirketleri ülkemize çekebiliyor. Nereden Nereye…


Nur, tarihi yazarken yaşadı...
Nur Batur’un yeni kitabı, özellikle gazeteciliğin ne anlama geldiğini, uluslararası gazetecilerin nasıl çalıştığını merak edenlere, tarihçilere ve yakın geçmişimize ilgi duyanlara nefis bir kaynak oluşturuyor. Turkuaz Yayınları’ndan çıkan “Tarihi Yazarken Yaşamak” aslında Nur Batur’un başarılı 35 yıllık gazetecilik yaşamının bir kesimini kapsıyor. Tarihi yapan liderlerle yaptığı söyleşileri, perde arkası hazırlığı ve izlenimleriyle yansıtan bir kitap, hepimize yeni kapılar açıyor. Hele Nur’ın Yunanistan ve Orta Doğu liderleriyle ilgili söyleşi ve izlenimleri öylesine canlı ki meraklılarına özellikle tavsiye ediyorum.