Şanlı şerefli Göztepe taraftarı

Göztepe maça oldukça istekli ve hızlı başladı

Göztepe maça oldukça istekli ve hızlı başladı. Nitekim sarı kırmızılılar, altı dakikada üç pozisyon buldu. Ancak, 7. dakikada gelen Talisca’nın golü, Göztepe’nin hızını kesti. İlk yarıda oyunun geneline baktığımız zaman Beşiktaş, goller dışında organize olamadı.

***

İkinci yarıda da Göztepe, beraberlik için yüklenirken dönen topta ikinci golü yedi. Beşiktaş bu golle rahatladı, maçın ilk yarısındaki performansına göre daha etkili oynamaya başladı. Ne yazık ki siyah beyazlı ekip, üçüncü golü de bulmakta gecikmedi.

***

Göztepe, Jahovic ve Oscar Scarione’nin yokluğunu oldukça hissetti. Nabil Ghilas ve Yoan Gouffran, rakip stoperlerin arasında kaldı. Özellikle Gouffran bu haftaya kadar süre aldığı en doğru oyununu oynadı. Zamanla çok daha iyi olacağının sinyallerini verdi.

Tamer Hoca, Göztepe’ye geldiği günden bu yana güzel işler yaptı. Ancak, Beşiktaş karşısında deneyimsizliğinin kurbanı oldu.

Maçın hakemi Hüseyin Göçek, inanılmaz derecede koştu, bütün pozisyonlara yakındı. Ancak kritik kararlarda her iki takım lehine ve aleyhine hatalar yaptı.

İki iyi takımın mücadelesinden kazançlı çıkan, Beşiktaş oldu. Göztepe, kolay gol yeme geleneğini bu maçta da sürdürdü. Kaliteli bir takım olan sarı kırmızılılar, kolay gol yeme sorununu da çözdüğü takdirde yoluna başarıyla devam edecektir.

***

90 dakika boyunca skora bakmaksızın takımını destekleyen Göztepe taraftarı, saygıyı kesinlikle hak ediyor...

Skor 3-0 olmasına rağmen takımlarına tam destek verdiler. Oyundan çıkan her oyuncularını alkışlamaları, Leo’nun gördüğü kırmızı kart sonrası oyuncularını bağırlarına basmaları muhteşemdi.

Göztepe’nin Beşiktaş’a yenilmesi ve puan kaybı, karalar bağlayacak bir durum değil... Beşiktaş, Devler Ligi’nde lider olan, Süper Lig’in üzerinde bir takım... Arada klasman farkı var...

Göztepe ise, tepeden tırnağa yenilenmiş ve Süper Lig’de yeni bir takım.

***

Her ne olursa olsun, kaliteli, futbolcuların iyi niyetle, olumlu görüntüler vermeye çalıştığı, seyir zevki yüksek bir maç seyrettik. Verilen milli ara, Göztepe’ye ilaç gibi gelecektir. Gereken tedbirler alınacaktır. Taraftarının coşkusuyla tüm Türkiye’nin sempatisini kazanmış olan Göztepe, son 3 maçtır çizdiği kötü grafiği sonlandıracak ve emin adımlarla yoluna devam edecektir...