Vekâlet savaşları

Eklenme Tarihi16.02.2017 - 23:28-Güncellenme Tarihi16.02.2017 - 23:28
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un Milliyet ve Vatan gazetelerimizi ziyaretinde yaklaşık bir saat sohbet etme imkânı bulduk.
Ortadoğu’daki gelinen süreci değerlendiren Kurtulmuş, vekâlet savaşlarının artık sona erdiğine değinerek şunları söyledi:

Vekâlet savaşlarından kimsenin elde edeceği bir şey kalmamıştır! Çünkü artık kullanıcılarına da zarar vermeye başlamıştır...
*
Amerika’daki seçimlerin ardından Trump ve kurmaylarının Ortadoğu ve Suriye ile ilgili nasıl bir strateji belirleyeceklerini anlayabilmek için en az altı ay beklemenin gerektiğini ifade eden Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş şunları söyledi:
İzlediğimiz kadarıyla Trump öncelikli olarak Çin’i dengeleyecek! 
*
Trump’ın Avrupa’yı yeniden kendi kontrolüne alıp yeni bir süreç başlatacağını ve Rusya ile de tatlı sert dönemine girebileceğine dikkat çeken Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, FETÖ örgütü konusunda ise şunları ifade etti:
Amerika’nın empati yapmasıyla, konuyu doğru algılayacağına inanıyoruz. Network çetesine karşı siyasi karar açısından da samimi bir yaklaşım bekliyoruz. 
*
“Devlet ele geçirilmesi gereken bir yerdir” anlayışıyla başlayan bu örgütlerin kadrolaşma oyunlarına artık bir son verilen döneme girdiklerini belirten Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “karda yürüyüp izini belli etmeyen” her yapıya karşı olağanüstü tedbirler getirdiklerini ve referandum sonrası Cumhurbaşkanı başkanlığındaki hükümet modelinin de bu süreçlerin artık önünü tıkayacağını vurguladı.
* Referandumla ilgili görüşlerine ve nasıl bir kampanya yapacaklarına dair görüşlerine ise pazar günkü yazımızda değineceğiz.