Daha düne kadar her şey çok güzel, her şey rayında, her şey pespembeydi muhteremlere göre. Açılım süreci tıkır tıkır işliyor, analar artık ağlamıyor, 100 yıllık Kürt sorunu ha çözüldü ha çözülüyordu. Ne var ki dikişler patlamaya, başladı. Yıllardır gizledikleri gerçeği artık kendileri de itiraf etmeye koyuldular...
İlk itiraf çiçeği burnunda Başbakan Danışmanı Etyen Mahçupyan’dan geldi.
“Güneydoğu’da kamu düzeni şu anda PKK’nın elinde.”
Onu İçişleri Bakanı Efkan Ala izledi.
“Şehirlere inmeye başladılar. Ve şehirlerde de hâkim olmaya başladılar.”
Son noktayı Afyon’daki toplantıda Başbakan Ahmet Davutoğlu koydu.
“Güneydoğu Anadolu’da vergi görünümünde haraç toplamaya, mahkeme toplamaya, belediye varsa bir başka belediye kurmaya çalışanlar... Bunlar da başka paralel yapılanmadır.”
Demek ki neymiş? PKK devlet içinde devlet kuruyormuş. Hükümet kontrolü kaybediyormuş.
Elinden silahı bırakmayan teröristle barış masasına oturulmayacağı... Çözüm süreci diye  ABD’nin Kürt devleti projesine hizmet edildiği... Tüm yurtseverlerce söylendi, yazıldı. Bizler bunları söyledik diye barış düşman olduk. Ülke bölünmenin eşiğine geldi. Şimdi PKK’ya terörist, hain falan diyorlar. ABD projesine hizmet ederek onların Güneydoğu’ya hâkim olmasına sebep olanlar ne oluyor?

Aidat vurgunu!

Okurumuzun iki ayrı bankadan kredi kartı varmış. Birincisine geçenlerde “üyelik ücreti” adı altında 70 lira kart parası gelince itiraz etmiş. Telefondaki banka görevlisi okurumuzun son bir yıllık harcamalarının toplamını kontrol ettikten sonra;
-Sizin, demiş, ortalama yıllık harcama toplamınız 3 bin lirayı geçiyor. Dolayısıyla üyelik ücreti ödememe hakkınız var. Kestiğimiz parayı önümüzdeki ay iade edeceğiz.
Bu ay da ikinci bankadan “üyelik aidatı” adı altında 80 lira kart parası gelmiş okuyucumuza. Yine telefona sarılmış, aldığı yanıt şu olmuş.
- Yılda bir defaya mahsus olmak üzere üyelik aidatı alıyoruz. Ama siz kartınızı altı ay daha kullanacağınız taahhüdünde bulunursanız üyelik ücreti iadesi yaparız.
Anlaşılıyor ki... Hesap çıktısını her ay sıkıca kontrol etmeyen on binlerce hatta yüz binlerce banka müşterisinin 70 - 80 liraları haksız olarak gasp ediliyor. Başka yerde buna eşkıyalık denir, bizde bankacılık...

* DYPli eski bakan Cemil Erhan, Kemal Kılıçdaroğlu’na danışman oldu!
Genel Başkan CHP’yi, CHP’li olmayanlarla güçlendiriyor.
Partiyi; Aydın Ayaydın, Faik Tunay, Bülent Kuşoğlu, Sinan Aygün, Sezgin Tanrıkulu, Muhammed Çakmak, Mansur Yavaş, Mehmet Bekaroğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu... Kurtaracak...

ÖFKE

Tehdit, öfke, hedef gösterme, mantık oyunları ile süslenmiş bir Erdoğan klasiği daha izledik dün... Bezmialem Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada şu sözler ilginçti:
- Gazze’de 2 ay içinde ölen 16 gazeteci için  konulan daha doğrusu hiç konulmayan tavra bakın. 16 gazeteci öldürülüyor, dünya  medyasının sesi çıkmıyor. Türkiye’de böyle bir şey olsa dünya medyası ne yapar?  Kıyametler koparır.
Buradan dünya medyasına çağrı yapıyoruz...
Türkiye’de gazeteci hapsedilir veya öldürülürse sakın sesinizi çıkartmayınız... Bizimle ilgilenmeyiniz. Bırakınız devlet güçleri rahat çalışsınlar... Siz işinize bakınız!

THK yöneticileri yolsuzluk ve rüşvet suçlamasıyla tutuklandı.
Hayırdır!
Kapatılan 17 Aralık soruşturmasından sonra yolsuzluk ve rüşvet yine suç kapsamına mı alındı?
Akif Kökçe

PUTİN

Rusya Devlet Başkanı Putin, Soçi’de yaptığı konuşmada Tayyip Erdoğan’a sert eleştiriler yöneltiyor ve şöyle diyor:
- Suriye’de İslamcı isyancıları destekleyerek Türkiye’yi küresel terörizmin merkezi haline getirmiştir.
Ekliyor:
- Türkiye’deki rejim uluslararası güvenliğe tehdit haline gelmiş olup bölgesel istikrarı bozmaktadır. Rusya Federasyonu Erdoğan’ın intihar serüvenini önlemek için gerekli adımları atacaktır...
Bir başka haberde Rus turistlerin Türkiye’den başka ülkelere yöneldiği, Mısır’a giden Rusların geçen     yıla göre yüzde     100 arttığı bildiriliyor.
İzlenen dış politikanın halka faydası yok büyük zararı var. Bunu yakında daha çok hissedeceğiz...