Müjdeler olsun

Müjdeler olsun

Müjdeler olsun
Müjdeler olsun

Müjde Rahşan, nurtopu gibi canilerimiz oldu...
Hapisteki katiller yakın akrabası imiş ve Türkiye'nin başka derdi yokmuş gibi kafayı affa takan Rahşan Hanım'a Bülent Bey müjdeyi böyle vermiş olmalı...
Katiller affediliyor ama sergilenen mantık ve vicdan sefaleti affedilir gibi değil. Terörist M. Ali Ağca salıveriliyor. Duvara yazı yazdığı veya evinde yasak yayın bulundurduğu için Terörle Mücadele Yasası'ndan 12 yıl yatanlara ceza indirimi yok. Onlara F tipi hücre yolu gösteriliyor. Ölüm orucunda telef olmalarını da iktidarın bir kanadı sevinçle karşılıyor.
Acaba bunları kim affedecek?..

Söz...
İnsanın ve toplumun doğasında adalet vardır. Ancak eşit biçimde dağıtılmaz.

Balonla seyahat...
İki kişi balonla seyahat ederken yollarını kaybetmiş. Biraz alçalınca yolun kenarında bir adamın durduğunu farketmişler. Biraz daha alçalıp seslenmişler:
- Heeey... Biz neredeyiz biliyor musun?
- Balondasınız, demiş aşağıdaki...
- Sen iktisatçı olmalısın, demiş balondakiler...
- Nereden anladınız?
- Cevabın doğru ama bir işe yaramıyor.
- Siz de galiba işadamısınız demiş aşağıdaki...
- Nereden anladın?
- Bulunduğunuz yerden herşey apaçık görünüyor ama nerede olduğunuzu farkedemiyorsunuz.

Güççük ilanlar..!
ACİL Vakıf Gureba Hastanesi acil servisinde yatan hastam için acilen doktor arıyorum. Hastayı getireli neredeyse 3 ay oldu, hala kimse ilgilenmedi. Biri gelip acilen ilgilenmezse servisteki bütün cam - çerçeveyi acilen indiricem, ona göre... Hasta yakını Sinan Sinir.
PEŞİNATSIZ, kefilsiz, gerekirse üste para, hemen teslim. Ölmüş eşek fiyatına fabrikalar, sanayi kuruluşları... Gelin görüşelim, peşkeşimizi birlikte çekelim. Müracaat: Özelleştirme İdaresi'nden Uğur.
REMAYÖZCÜLER
Acilen remayözcüler aranıyor. İki arkadaşız, acilen remayözcüler arıyoruz. Sarı saçlı, yeşil gözlü, en az 1.70 boyunda 90 - 45 - 90 ölçülerinde baayan remayözcülere acilen ihtiyaç vardır. Ücret dahil herşey tatminkardır! Yukardaki ölçülere sahip singerci ve overlokçu da olabilir.
Müracaat: 0535. 333...
BAYANLAR!
Türkiye'de yaşamaktan bıktınız, Amerikan vatandaşı olup Amerika'ya yerleşmek istiyorsunuz. Ama kocanız mıymıntının teki, dövmek bir yana, size fiske bile vurmuyor, dolayısıyla Amerikalı olamıyorsunuz. İsteğinize uygun, her ebatta ve yaşta, vurdu mu yamultan, koydu mu oturturan kocalar... Tel: 0212. 566...
FOTOĞRAFÇI!
Senin gözün kör olsun emi! Sen nasıl fotoğrafçısın ki, sırf karede görünebilmek için o kadar yol gitmiş koskoca bir başbakanı çekemiyorsun, 70 milyon insanı kahırlara garkediyorsun. Allah seni de kahırlara garketsin emi! Rahşan.
İŞ ARAYANLAR
Üç arkadaşız, son afla cezaevinden çıktık. Çek - senet tahsilatında uzmanız (!), iş arıyoruz. Müracaat: Kasım, Vahap, Şevket.
SAHİBİNDEN
Sahipleri sahip çıkamıyor, çıkardıkları Af Yasası'nı sahiplenecek talipliler aranıyor. Müracaat: Sahipleri adına Hüsam. Başbakanlık. Ankara.
ANTİKACILAR
İçinde çok sayıda antika bakanlarıyla dünyanın en antika hükümeti! Geliniz, görünüz, kararınızı ondan sonra veriniz. Müracaat: Rafi Portakal.
KAMYONET,
Kamyon, TIR, lokomotif, tren... Bizim için farketmez. Siz sadece paradan haber verin, biz hepsini gümrükten geçiririz. Bu gümrükten şimdiye kadar neler geldiii, neler geçtiii?
Müracaat: Kapıkule'den Haydar.

Tanım
İktisatçı, aşkın yüz çeşidini bilir ama tanıdığı kadın yoktur.

Shorunmu gibi...

Bir arkadaşıma sordum:
- Şu günlerde imrendiğin kimse var mı?
- Var... Shorunmu... Şu Beşiktaş'ın Nijeryalı kalecisi...
- Neden?
- Çünkü adam devamlı gülüyor. Tebessümü dudağından eksik etmiyor. Belli ki hayatın her anında mutluluğu ön planda tutuyor. Oyun hızlanıyor, yavaşlıyor, geriliyor, sertleşiyor, yumuşuyor. O memnun mütebessim surat hiç değişmiyor. İnsan işini severek yapmalı. İş insanın mutluluğunu silip süpürmemeli. Tersine arttırmalı. Shorunmu bunu gösteriyor.
- Belki de yüzünün grafiği öyle. Bazı insanlar gülmeden de gülüyor gibi görünürler?
- Ona dikkat ettim. Milan maçında dördüncü golü yedikten sonra yüzü asıldı. Demek ki onun için mutsuzluğun başladığı bir nokta da var. Ama hayli uzakta...