Kalıcı Makyaj Kimlere Yapılmaz?

18 Mayıs 2019

Güzellik, bakım, maskeler artık hayatımızın olmazsa olmazları... Günümüzde artık bakımsız kimse görmüyoruz. Ve bu muhteşem bir şey kesinlikle! Kadın erkek gözetmeksizin herkes bakımını yapıyor... Bütçesi olanlar güzellik merkezlerine ya da kliniklere daha düşük bütçeye sahip olanlarda evlerinde doğal ev yapımı ya da hazır satılan evde kullanılmaya uygun ürünlerle bakımlarını yapıyorlar. Bir de kendimizin uygulayamadığı ama şu an en yaygın olan güzellik alanı da kesinlikle kalıcı makyaj.

Ne var ki burada malesef sektör biraz merdiven altına düşmüş durumda. Bu işin kesinlikle eğitim alan ve en en önemlisi hijyen kurallarına dikkat eden uzmanlar tarafından yapılmasını doğru buluyorum. Şimdilerde en çok rastladığım şey kuaförlerde, YouTube'dan izleyerek öğrenmiş ve -''Yaa ben bu işi yaparım çocuk oyuncağı'' diyen insanlar ve müşteri toplama amaçlı çok cüzi rakamlara bu uygulamaların yapılması.

Öncelikle bu uygulamalar deri altına yapıldığı için hijyenik ortamlarda yapılması gerekiyor. Fakat kuaför ve bu tarz yerlerde yapılan keratin bakımı, saç spreyleri gibi bir çok kimyasal olduğundan dolayı ayrı bir oda / bölmede yapılması gerekiyor.

Lütfen ama lütfen sertifikasını, daha önce yapmış olduğu işlemlere, (Allahtan burada instagram devreye giriyor) kullanılan boyayı (organik olup olmadığı) ve tek kullanımlık iğneleri sorun.

Yazının devamı...