Manço sergisini kaçırmayın!

Eklenme Tarihi03.10.2015 - 2:30-Güncellenme Tarihi02.10.2015 - 19:30
Türkiye’nin en kıymetli ve ölümsüz efsanelerinden Barış Manço’yu ve onun bize kattıklarını birkaç cümleyle anlatabilmek imkansız, aynen ona olan sonsuz sevgimi ifade etmemin imkansız olduğu gibi! 

 
Ben çok şanslı bir çocuktum, ‘Adam Olacak Çocuk’ programının ekranda olduğu, Barış Manço’nun hücrelerime işlediği bir çocukluk geçirdim. Ona olan sevgim yıllar geçtikçe benimle birlikte büyüdü. Hâlâ sesini her duyduğumda büyük bir özlemle gözlerim dolar... O her şarkısında bize başka başka hayat dersleri veren büyülü sesten daha etkileyicisi yok bu dünyada, olmayacak da...
 
Manço’nun bize bıraktığı 80 şarkı sözü, sanatın farklı kollarından gelen sanatçıların eserleriyle birleştirildi şimdi. ‘Sözler: Barış Manço’ projesi, bir kitap ve kitaptaki eserlerin yer aldığı sergiden oluşuyor. 
 
29 Ekim’e kadar sürecek olan sergi mutlaka görülmeli, özellikle de onu tanıma şansı bulamamış şimdiki çocuklar görmeli ki Manço efsanesi, bize bıraktığı tüm değerlerle nesilden nesile sürsün.

YILIN ŞOVUNA SON SAATLER!

  Hitman’le Süperstar’ı bir araya getirerek fırtına koparmakla kalmayıp formatıyla da fark yaratacak olan programa ‘yılın şovu’ denmez de ne denir! Ajda Pekkan ve Sinan Akçıl’ın birlikte televizyon programı yapacağını duyduğumda, “Bu zeki fikir hangi kanala ait acaba?” diye düşünmüştüm. Sahibi oldukları Uçankuş TV için 7/24 çalışan, her defasında dikkat çekici yeniliklere imza atan Oğulcan ve Anılcan Tanrıyar’a ait olduğunu öğrenince şaşırmadım doğrusu! 
 
  Her hafta ünlü bir sanatçının konuk olacağı program bu akşam Erkan Petekkaya’yla başlıyor. İlerleyen haftalarda katılacak bazı isimleri de öğrendim, her biri ayrı ses getirecek sanatçılar...
  Programın bu akşam yayınlanacak ilk bölümünden bazı kısımları izleme fırsatım oldu. Sanki üç arkadaş evde oturmuş sohbet ediyor gibi sıcak ve samimi bir ‘Süper Cumartesi’ bizi bekliyor. 
  Sinan Akçıl’ın arkadaşlarıyla evde toplandığında piyanonun başına geçerek mini konserler vermesi meşhurdur. Aynen normal hayatında yaptığı gibi piyanonun başına geçiyor ve Pekkan’la canlı canlı şarkı söylüyorlar, tam bir müzik ziyafeti. Kendileri o kadar keyif alıyor ve Akçıl’ın da dediği gibi birlikte öyle güzel bir uyum yakalamışlar ki, bu enerjinin seyirciye de geçeceği kesin...

ADIM ADIM ZİRVEYE
Müzik dünyasının içinde olduğum ve kimin nasıl yol aldığını, perde arkasında ne gibi haksızlıklar döndüğünü bildiğim için, bu işi sonsuz emeğiyle, bileğinin gücüyle yaparak yükselen isimleri ayrı tutuyorum, severek takip ediyorum.
 
Aydın Kurtoğlu, ‘Köle’ şarkısıyla yaptığı iddialı çıkışını, ‘Hayırlı Günler’le daha da yükseğe taşırken, onu stüdyosunda ziyaret etmiştim. ‘Hayırlı Günler’ her yanda bangır bangır çala dursun, Aydın hummalı bir şekilde yeni şarkısının çalışmasını sürdürüyordu. O gün Hande Ünsal imzalı ‘Öptüm’ün demosunu dinlediğimde, “Yine 12’den vurmuşsun” dedim ve heyecanla beklemeye başladım.
 
‘Öptüm’ün de önceki iki şarkısı gibi çıktığı günden itibaren çok sevilmesi tesadüf değil, Aydın Kurtoğlu bu başarıyı hakkıyla alanlardan... O adım adım zirveye tırmanırken, biz de bu dinleyene güç veren iğneli ayrılık şarkısıyla coşacağız bu kış a dostlar!