Badem Göz Estetiği

9 Eylül 2019

Göz yapısı aşağıya doğru olan insanlar; yorgun, üzgün ve mutsuz görünebilirler, kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olan bu sorunun badem göz estetiği ile ortadan kaldırılabilir. Hafif yukarıya kalkık, çekik gözler daha güzel kabul edilmektedir. Badem göz estetiğinin diğer estetik operasyonlardan en önemli farkı orta yaş altı kişilerden çok 25 yaş sınırındakilerin tercih ediyor olmasıdır.
Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?
Badem Göz Estetiği öncesi lokal anestezi yapılır. Uyuşma sonrasında gözün dış üst köşesinden bir kesi açılarak özel cerrahi iplikle göz yukarı doğru çekilir. Askı doku kemik zarına sabitlenir. Badem Göz şekline kavuşmuş olunur. 3-4 dikiş atılır, bu dikişler kendiliğinden eriyen dikiş kullanılır ve işlem sonrasında iz kalmaz. Operasyon 30 – 60 dakika arası sürmektedir. Kişinin hastanede yatması gerekmez. Hasta rahatlıkla günlük hayatına devam edebilir.
Operasyon sürecinde hastanın dikkat etmesi gerekenler nelerdir?
Badem göz estetiğinden sonra bandaj kullanılmıyor. Bölgeye sadece ince strip yapıştırılıyor. Badem göz estetiğinin yapıldığı gün hastaların ödem olmaması için öne eğilmesini istemiyoruz. Yüzünüzü 2. günden sonra yıkayabilirsiniz.
Daha genç ve güzel bir görünüm elde etmek isteyen hastalar için badem göz ameliyatı oldukça başarılı ve uygun bir operasyondur.
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
Op. Dr Ekrem Keskin
Site: http://www.ekremkeskin.com/Instagram: https://www.instagram.com/drekremkeskin/Facebook: https://www.facebook.com/drekremkeskin/?fref=ts

Yazının devamı...

Fibrocell (Kök Hücre) Tedavisi

21 Ağustos 2019

Kök Hücre Tedavisi, hastanın kendi hücrelerinden elde edilen fibroblast hücreleri ile yapılan ameliyatsız bir yüz gençleştirme yöntemidir. Genç bir görünüm elde etmek için kendi vücudunuz da bulunan kök hücreler sayesinde bu görünüme sahip olabilirsiniz. Kök hücre, kendini devamlı yenileyebilme özelliğine sahip olan tüm hücrelerin kaynağıdır.


İnsanın dış görünüşü zamanın verdiği etkileri yansıtır. Yüzün karşı tarafa vermiş olduğu algı, görünüm kişinin kendisini tanımlamasını sağlar. Yaşlanma ile yüz eski görünümünü kaybetmeye başlar ve yıpranarak yüzdeki canlı görünüm kaybolmaya başlar. Özellikle alın ve göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar, ağız çevresinde bulunan kırışıklıkların derinleşmesi ve yanakların yavaş yavaş aşağı doğru düşerek cilt yaşlanmaya başlar


Fibrocell tedavisi nasıl yapılmaktadır?

Fibrocell tedavisi lokal anestezi altında kulak arkasından alınan küçük deri parçalarının alınarak labaratuara gönderilir. Labaratuara gönderilen deri parçaları 3-4 hafta süren işlemlerle saflaştırılarak fibroblastlar çoğaltılır. Saflaştırılan hücreler daha sonra lokal anestezik kremlerle uygulanacak bölge uyuşturularak derinin orta katmanına enjekte edilir.
Cilde ilk uygulama yapıldıktan sonra labaratuarda üretim sürdürülerek yeniden elde edilen sıvılar 2. ve 3. seanslarda da enjekte edilir. Cilde sıvının ilk enjekte edilmesinin ardından 1 ay aralıklarla 2. ve 3. seans uygulanır. 3 seansın uygulanmasının ardından işlem tamamlanmış olur.


Yazının devamı...

Terleme (Hiperhidroz) Tedavisi

25 Temmuz 2019

Aşırı terlemenizden şikayetçi misiniz?

Terleme, ani duygu değişimleri gibi duygusal nedenlerle ortaya çıkabilir ancak çoğunlukla fizyolojik bazı sorunlara neden olabilmektedir. Bazı kişilerde oturduğu yerde avuç içlerinde, koltuk altlarında, yüzünde terleme fazla olarak görünmektedir. Bu durum yaz kış fark etmeden sürekli olabiliyor. Her insan farklı bir genetik yapıya sahip olduğundan terleme durumunda değişiklik göstermektedir. Bazı insanların terlemesi fazla olmadığından sorun yaratmayıp günlük hayatlarına devam edebiliyorken, bazen aşırı terlemeden dolayı sürekli kıyafet değiştirmek durumunda kalarak sosyal hayatınızda da olumsuz etkiler yaratıyor. Özellikle yaz mevsimin de güneşin etkisiyle terleme de kaçınılmaz oluyor.

20 dakikada botoks ile terleme tedavisi!

Öncelikle terlemenin yoğun olduğu bölgeler belirlenerek, lokal anestezik bir kremle uyuşturulur. Daha sonra 10-15 noktaya son derece ince uçlu iğneler yardımıyla derinin 1 mm altına botoks enjekte edilir. Terlemede rol alan sempatik sinirlere etki ederek ter bezlerini önleyici etkisiyle terlemeyi durdurur. Uygulama sonrası herhangi bir ilaç kullanılması gerekmez. Pansumana ihtiyaç yoktur.

Terleme tedavisinin etkisi ne kadar sürer yan etkisi var mıdır?

Botoks uygulamasından sonra etkisinin çıkması 1 hafta sürer. Botoks normalde 6 ay etki gösteren bir uygulamadır. Terleme tedavisinde etkisi 6 ayl sürmektedir. Botoks ile terleme tedavisinin yan etkisi bulunmamaktadır. Yılda bir aşırı terlemesi olanlarda 2 kez tekrar edilmesi gereken bir işlemdir. Yılda bir kez uygulanması uğraştırıcı olarak gözükmesi dezavantaj olarak gözükse de aksine ameliyat gerektirmeden 20 dakika içerisinde gerçekleştirilip terleme sorununuzu ortadan kaldırmaktadır. İşlemden hemen sonra günlük yaşantınıza dönmenizde herhangi bir sakınca yoktur.

Botoks terlemede kokunun gitmesini sağlar mı?

Kasık, koltuk altı gibi bölgelerde terlemenin meydana gelmesi feromon adı verilen koku moleküllerinin yayılmasına sebep oluyor. Botoks uygulaması sonrası uygulamanın yapıldığı bölgede terlemenin engelleneceğinden ter kokusu da ortadan kalkacaktır.

Yazının devamı...

Hacimli Dudakların Sırrı...

13 Haziran 2019

Dudakların yüz estetiğinde önemli yeri vardır. Dolgun ve konturu belirgin olan dudaklar yüze alımlı bir görünüm katmasıyla birlikte genç bir görünümde kazandırır. Dudak dolgusu ince dudaklara hacimli bir görünüm sağlayarak dudak çizgilerini belirginleştirir.

Dudaklara önden bakıldığında ince gözüken dudaklar pek hoş bir görünüm vermez. Üst dudağın kalınlığı alt dudağın yarısı kadar olması gerekir. Üst dudak görünümü alt dudağa göre önde olmalıdır. Belirgin bir yüz hattına sahipseniz ve dudağınız bu görünümünüzün yanında yetersiz kalıyorsa kolay bir uygulama işlemi olan dudak dolgusuyla o yetersizliği tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca dudak dolgusunda abartıya kaçılmasıyla birlikte ördek dudak görünümü vermek yerine kontur çizgisi belirginleştirilerek dolgunluğunun da arttırılmasıyla harika sonuçlar ortaya çıkarılır.

Yüzün çekiciliğini arttıran dudaklara dudak dolgusuyla istediğiniz dolgun görünüme kolay bir şekilde kavuşabilirsiniz.

Dudak dolgusu nasıl yapılır?

Dudakların sınırları ve ne kadar hacim istendiği kontrol edilerek üst ve alt dudaktaki dolgun olmayan kısımlar tespit edilir. Uygulamanın yapılacağı bölge temizlenip uyuşturulması için krem ya da lokal anestezi uygulanarak işleme başlanılır. Dudaklara dolgunluk ve hacmin kazandırılması için dolgu enjeksiyonu yapılır. Doğal görünümü kaybetmemek için dudak şeklinin dışına çıkılmadan estetik orantıya dikkat edilir. Dudak dolgusunda önemli işlemlerden birisi masajdır. Dolgu işlemi yapıldıktan sonra dudağa masaj yapılarak şekli oluşturulur.

Dudak dolgusunda kullanılan hyaluronik asidin yan etkisi yoktur. FDA tarafından onaylanmış bir üründür. Bazen iğnenin girdiği yerlerde kızarma ve morarma meydana gelebilir fakat birkaç gün içerisinde iyileşir. Dudak dolgusu 15 dk süren bir işlem olup günlük yaşantınıza hemen dönebilirsiniz.

Dudak dolgusunun kalıcılığı ne kadardır;

Yazının devamı...

Kepçe Kulak Estetiği

15 Mayıs 2019

Kepçe kulak görünümü yüz hatlarınıza uygun olmayıp gerektiğinden büyük ve bozuk bir şekile sahip olmasıdır. Kulakların kepçe görünümünü alması kıkırdak yapısıyla ilgili bir durumdur. Aynaya baktığınızda kulaklarınıza şekil vererek yüzünüzde ne kadar değişim olduğu farkedilir. Zor olmayan bir operasyon olup size istediğiniz görünümü verebilir.

Çoğunlukla erkeklerin kepçe kulak görünümünden şikayetçi olmasının yanında kadınlarda bu durum vardır. Erkekler kısa saça sahip olduklarından bu görünüm gizleyemezken kadınlar saçlarıyla gizleyebilmektedir. Fakat nereye kadar gizlenebilir, saçların toplanması her kadına yakışan bir modeldir. Toplu saç yüz güzelliğinizi ortaya çıkarmasının yanı sıra size alımlı bir görünümde kazandırır. Kulaklarınızı gizlemek yerine yüzünüze uygun şekil belirlenip operasyon yapılabilir.

Aksesuar kullanmak kadınların vazgeçilmez alışkanlıklarındandır. Kıyafeti gösteren şeylerden biri de aksesuardır. Kepçe kulak görünümüne sahip olan kadınların kulaklarına istediği şekilde küpe kullanabilmesi zor olabilir. Korku gerektiren bir ameliyat olmadan istenilen kulak görünümüne kavuşmak mümkün.

Kulak estetiği nasıl yapılır?

Kulağın yapısı 2 grupta değerlendirilir;

- Kafa ile kulak yapısı arasındaki açının geniş olması,

-Kulakta bulunan kıkırdak görünümünün olmaması

Kepçe kulağın yapısı, bazı kulaklarda kıkırdak görünümünün oluşmayıp düz bir kulak olması. Bazı kulaklarda ise kafa ve kulak arasında ki açının geniş olmasıdır. Arkadan bakıldığında net bir şekilde belli olan bu açık kulak görünümünü düzeltmek için kulağın arka kısmandan ufak bir kesi yapılarak dikişler konulur ve bu dikişler kulağın arkaya doğru yapışıp kepçe kulak görünümünü ortadan kaldırır.

Yazının devamı...

Brezilya Popo Estetiği

27 Nisan 2019

Kadınların dillerinden düşmeyen güzellik kavramının başında fit bir vücut ve belirgin olan vücut hatlarıdır. Giyilen kıyafetlerin yakışması kadınların yüzünü güldürmek için oldukça önemlidir. Yüz güzelliğinin yanında vücut güzelliğine olan önem gittikçe artıyor. Bunların başında popo estetiği ilk akla gelenlerden oluyor.

Popo güzelliği çekici bir vücut için başrol oynar. Kalçanızın yüksek, yuvarlak ve pürüzsüz bir görünüme ulaşması zor değil. Son günlerde de popo estetiğine yaklaşım oldukça arttı.

Düzenli beslenme ve düzenli bir sporla istediğiniz sonuç elde edilmeyebilir. Ya da azimli ve hırslı olup istediğiniz sonuca yakın bir görünüme uzun bir zaman sonra ulaşabilirsiniz. Kısa yoldan bu şekilde sonuç elde edilmeyebilir.

Popo şeklinizin aşağı doğru sarkması ya da geniş bir yapıda olması hem vücudunuzu basık gösterip hem de kendinize olan özgüveninizi düşürecektir.

Giyilen kıyafetlerin içerisinde yüksek bir kalça olup, arkaya doğru çıkık ve sarkmamış bir popoya sahip olmayı birçok insan ister. Cerrahi bir girişimle hem özgüveninizi yerine getirip hem de istediğiniz vücut hattına kavuşabilirsiniz.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır...

Genel anestezi altında yapılacak bir ameliyat olup işlem süresi 2 saat süren bir operasyondur. Popo estetiğinde iki yöntem vardır. İlk olarak hastanın kendi yağ dokusu kullanılarak popo düzeltilebilir. Bir diğeri ise silikon popo protezi kullanılarak poponun düzeltilmesidir. Her iki yöntemde etkili ve kesin çözüm vermektedir.

Kalçalara yağ aktarımı, pürüzsüz bir sonuç veren ve hastaların kendi dokuları olduğu için bedenin reddetme riski bulunmayan bir tekniktir. Vücudun diğer bölümlerinde yağ dokusu alınır, saflaştırır ve kök hücreden zengin bir yağ dokusuna dönüştürülür, sonrasında popoya transferi sağlanır. Kök hücre rejeneratif etki yaparak, tüm faydalarını bu alanda gösterir.

Yazının devamı...