Emziren Kadınlar Burun Estetiği Yaptırabilir mi?

28 Kasım 2018

Yapılan araştırmalardan elde edilen bulgulara göre, bebeklerin emzirilmesi hem bebek sağlığı hem de annenin sağlığı açısından büyük önem taşıyor. İlk 6 ay bebeğin bütün ihtiyaçlarını karşılayan anne sütünü emen bebekler çok daha sağlıklı oluyor aynı zamanda bebeklerini emziren annelerin meme kanserine yakalanma riskleri diğer kadınlara göre çok daha düşük.

Anestezi ve Anne Sütü

Yaygın ama yanlış olan bir inanışa göre, anestezi alan annelerin bebeklerini uzun bir süre emziremeyecekleri yönündedir. Tıp alanında yaşanan gelişmelere bağlı olarak anestezi alanında da yaşanan gelişmeler sayesinde, hastaya verilen anestezi çok çabuk etki etmekte ve bir o kadar da çabuk vücuttan dışarı atılmaktadır.

Anestezi 8 Saatte Vücuttan Atılır

Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, herhangi bir operasyonda anestezi alan bir kişinin vücudundan anestezik maddelerin temizlenmesi yaklaşık olarak 8 saat sürmektedir. Bu 8 saatlik süreçte bile anne sütünde yapılan analizlere göre, anestezik maddelerin önemsenmeyecek bir miktarda sütün içine karıştığı belirlenmiştir.

Süt Rezervi Yapılabilir

Bu durumda anestezi alarak burun estetiği olan emziren kadınların sütünde rastlanan anestezik madde bebek için zararsız miktarda olsa da, operasyon sonrası kullanılacak olan ilaçların da anne sütüne geçme ihtimaline karşı, anne sütü makineler ile sağılarak belirli bir süre bebeğe biberon ile içirilebilir.

Yazının devamı...

Burun Estetiği Ameliyatları Maliyeti

12 Kasım 2018

Teknolojinin ilerlemesi ve tıp dünyasında değiştirdiği dengeler, tıp dünyasının kendini her geçen gün daha da geliştirmesini sağlamıştır. Özellikle mikro cerrahi alanında gelinen nokta, santimlik hatta milimetrik ameliyatları oldukça kolay hale getirmiştir.

Teknoloji ile Gelen Kolaylık

Burun ameliyatlarında da teknolojinin etkisi yadsınamaz boyutlardadır. 2000’li yıllardan önce oldukça zorlu ve meşakkatli olan burun estetiği ameliyatları, günümüz şartlarında çok kısa sürelerde olup bitmektedir. Hasta 2-3 gün gibi kısa sürelerde hasta kendine gelmekte, 1 hafta içerisinde de normal yaşam temposuna dönmektedir.

Hangi Durumlarda Burun Estetiği Ameliyatı Olunur?

Burun insan yüzünün ifade şeklinde önemli bir unsurdur. Kalıtsal olarak ya da kaza, düşme vs gibi nedenlerle burun yapısında bozukluklar olabilir. Bu bozukluklar insanların burun estetiği ameliyatı olmasına sebep olmuştur. Burun nefes alıp verme, tat ve koku alma gibi etkenlerde rol aldığı için burun ile ilgili bir rahatsızlık hayat kalitesini düşürmekte ve insan sağlığını büyük ölçüde etkilemektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı Maliyeti

Gelişen günümüz teknolojisi her ameliyatta olduğu gibi burun estetiği ameliyatlarında da kullanılmaktadır. Ameliyat maliyetlerini de etkileyen bu faktörlerburun estetiği fiyatı konusunda da etkili olmuştur. Birbirinden farklı burun estetiği ameliyatları olduğu için maliyetlerde değişmektedir. Burunda yapılacak ufak revizyonlar 500,00-1.000,00-TL arasında değişirken kemer yok etme ameliyatları 1.500,00–3.500,00-TL arasında değişmektedir. Hem nefes alma sorunlarına neden olan hem de şekli bozuk olan burunlar için ise burun estetiği maliyeti 2.000,00-TL ile 4.000,00-TL arasında değişmektedir. Sadece nefes alma sorunları yaşayanlar bu ameliyattan 1.000,00–1.500,00-TL arası maliyetle çıkabilirler. Burun küçültme ameliyatları 2.000,00–8.000,00-TL arasında, tamponsuz burun estetiği ameliyatları ise 2.000,00-5.000,00-TL arasında değişmektedir. Horlamayı yok eden burun estetiği ameliyatları ise 1.000,00-TL ile 3.000,00-TL arasında farklılıklar göstermektedir.

Yazının devamı...