Tutulma dönemi

Eklenme Tarihi31.05.2011 - 2:30-Güncellenme Tarihi31.05.2011 - 21:26


 

Tutulmaların göze çarptığı bir dönemden geçiyoruz. Haziran ve temmuzda Güneş sırasıyla İkizler ve Yengeç burçlarında tutulacak. Astrolojik açıdan tutulmalar sıklıkla beklenmedik gelişmelere, birden ortaya çıkan durumlara işaret eder.

Gölge özellikleri çıkıyor 
2 Haziran’daki tutulmanın İkizler burcunda olmasıysa özellikle iletişim, anlaşmalar, yazışmalar, eğitsel konuların yanı sıra medyaya ait gelişmelerle, bilgi kirliliği ve güvenilmezlik yaratabilecek eğilimlerin gündeme geleceğini açıklıyor. Tutulmalar yaklaşık altı aylık dönemler içinde, kuzey ve güney ay düğümleri çevresinde gerçekleşir. İçinde bulunduğumuz dönemde güney ay düğümü çevresinde oluşması, İkizler’in zorlayıcı, gölge özelliklerini de ortaya çıkarıyor. Bu yüzden, ikilikler, bölünmeler, dedikodular, kopma ve yıpranma getirebilecek söylentiler, kimi zaman yalan durumlara karşı dikkatli ve uyanık olmak gerekiyor. Her durumda, tutulma zamanlarında ortaya çıkan koşulları kontrol altında tutabilmek hiç kolay olmaz. En iyisi bu dönemde ilişkilerimizde daha adil ve objektif olabilmek, taraf tutmamak, dedikodulara kulak asmamak en büyük faydayı sağlayacak.

Alternatif yollar gündemde 
Arkamızdan konuşan insanlar, fısıltı gazeteleri ne derse desin siz endişeye kapılmadan, net, açık ve dürüst olmaya bakın. Size gelen bilgileri de iyice kontrol edin. Anlaşmalar içerisindeyseniz bazı aksamaların ortaya çıkabileceği düşünerek alternatif hareket yollarını da düşünün, kısaca daha esnek olmaya gayret edin.

Haberler can sıkabilir
İkizler burcundaki tutulma, ülkemizin 12’nci evinde gerçekleştiği için bu dönemde gizli olaylar, yıpratıcı söylenti ve haberlerin öne çıkma durumu var. Nitekim siyasi gündeme düşen kaset skandalı ve casusluk faaliyetleri bunun açık göstergesi. Sadece ülkemizde değil, diğer ülkelerde de benzer olaylar yaşanıyor. Bunun yanı sıra bu dönemde gençlere ve özellikle öğrencilere, üniversitelilere ait konular bariz biçimde öne çıkabilir. Yine bu dönemde eğlence dünyasına ve sanatçılara ait bazı haberler can sıkıcı da olabilir. Genel olarak bakıldığında, içişlerine odaklandığımız, güvenlik konularına özen göstermemiz gereken bir dönemdeyiz. Bölünme ve ikilem yaratan söylemlerin dikkat çekebileceğini söyleyebiliriz.

Yatırım öne çıkıyor
Zenginliği, şansı ve genişlemeyi anlatan Jüpiter, 4 Haziran’da Boğa burcuna ilerleyecek. Bu durum özellikle Boğa, Başak ve Oğlak burcundan ya da yükselenleri açısından daha rahatlatıcı ve hayatın güzel yönlerini açığa çıkaran bir etkiye sahip. Önümüzdeki bir ay boyunca gayrimenkule, toprağa ait yatırımlar, hayatın maddi zenginliklerinden yararlanma isteği, keyif ve zevkler vurgulanıyor olacak.

Maddi konulara dikkat
2-16 Haziran arasında İkizler burcundan geçen Merkür çok hızlı iletişim, yazışmalar, anlaşmalar ve eğitsel faaliyetler açısından renkli, kıvrak ve öğrenmeyi kolaylaştırıcı temalar getirmekte. Aşk gezegeni Venüs’ün 9’unda İkizler burcuna geçmesi de arkadaşlıklar açısından güzel ancak aşk hayatına tutarsızlıklar, ikili durumlar da getirebilir. Enerji ve mücadele gezegeni Mars 21’ine kadar Boğa burcunda kalması parasal alanda daha dikkatli olmaya, aşırı masrafların kontrol edilmesi gerektiğine, maddi konularda bazı güvensizliklerin ortaya çıkabileceğine işaret ediyor.

Tartışmaya eğilimli dönem 
21’i sonrasında ise sözlerimizle daha etkin olabileceğimiz, yazışmalarda ve anlaşmalarda atak davranarak dikkatleri üzerimize çekebileceğimiz bir dönem gelmekte. Bu dönemde sözlerimizle yaralayıcı da olabileceğimiz için yakın beraberliklerde tartışmalara eğilim gösterebiliriz.
 

12 Burcu neler bekliyor?  

Özellİkle yükselen burcunuzu okuyun!

Koç: İkizler burcundaki tutulma yakın çevrenize, kardeşlerle ilgili konulara ve sözleşmelere hareketlenme, hız ve beklenmedik ani dönüşler getirmekte. Bu dönemde düşüncelerinizi daha iyi ortaya koyabilir, daha fazla ziyaret ve kısa yolculuklar içerisinde olabilirsiniz. Çevrenizde çok fazla söylenti ve dedikodu da olabilir. Gündeme gelen her habere inanmayın. Bazı sözleşmelerde değişikliklere gitmek gerekebilir. 21’ine kadar parasal durumunuzu ve bütçenizi de daha iyi kontrol etmeye çalışmalısınız.

Boğa: Bu dönemde kazançlarınızda ani dalgalanmalar, değişiklikler gündeme gelebilir. Güven ve istikrara daha fazla önem veriyor ve biraz endişelenebiliyorsunuz. Parasal konularda esnek olmaya ve alternatif planlar yapmaya gayret edin zira 21’i sonrasında fazladan masraflar daha sık gündeme gelmeye başlayabilir. Kazanma gücünüzü artırmaya bakın. 6’sına kadar aşkta çok şanslısınız ve Jüpiter’in de burcunuza geçmesi yeteneklerinizi daha iyi seferber edebileceğiniz fırsatların doğacağını anlatıyor. Kendinize güvenin.

İkizler: Burcunuzda gerçekleşen tutulma kişisel konularda ve atılımlarınızda    ani kararlara işaret ediyor. Kendinize, sağlığınıza, kişisel açıdan önem verdiğiniz projelerinize ağırlık verebilir, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. 2-16 Haziran döneminde yeteneklerinizi çok iyi kullanabilirsiniz. 21’i sonrasında ise sizi bir süredir oyalayan durumları bir kenara bırakarak, çok hızlı atılımlar yapabilirsiniz. Bu tarihten itibaren arzu ve isteklerinizi daha aktif şekilde ortaya koyabileceksiniz.

Yengeç: Bu dönemde düşüncelerinizi pozitif kılmaya bakmalı, gereksiz endişelerden uzak durmaya çalışmalısınız. Kafanızdakileri toparladığınız ölçüde rahat edeceksiniz. Bazı dediko-dular, tam olarak ortaya çıkmayan durumlar yüzünden huzursuzluklar olabiliyor. Bu dönemde kardeşlerle, yakın çevrenizle olan ilişkilerde daha açık ve net olmaya bakın. 16’sından itibaren sözlerinizle, düşüncelerinizle daha rahat edebilirsiniz. Gelecek beklentilerinizi yenilemelisiniz.

Aslan: Bu dönemde geleceğe yönelik beklentileriniz yeni bir şekil almakta. Bu arada içerisinde bulunduğunuz gruplar, arkadaş çevresinde ani değişiklikler olabilir. Bazı kopmalar söz konusu. Ancak kariyeriniz ve iş hayatınız açısından ilerleme vaat eden yeni fırsatlar da kapıda. 21’ine kadar iş hayatında test eden koşullar devam ediyor. Üstlerinizle daha dengeli ilişkiler kurmaya bakın.

Başak: İkizler burcundaki tutulma özellikle iş hayatınız ve gelecek hedefleriniz için önemli değişiklikler getirmekte. Mesleki alanda öne çıkabilirsiniz ancak bu alanda çift durumlar, bazı güvenilmezlikler ya da dedikodular huzursuz edici olabiliyor. Neyse ki 16’sından sonra düşüncelerinizi daha rahat biçimde ortaya koyabilirsiniz. Bu dönemde yabancılarla ilişkiler, yolculuklar, akademik açıdan ya da düşünsel açıdan girişimler ön planda kalmaya devam ediyor. Görüşlerinizde daha esnek olmaya çalışın.

Terazi: İkizler burcundaki tutulma yolculuklar, hareket ve yabancılarla ilgili uğraşlar açısından oldukça meşgul bir dönem getirmekte. Bu dönemde düşüncelerinizi yayabileceğiniz ve ilişkilerinizi kullanabileceğiniz fırsatlarınız olacak. Özellikle 2-16 Haziran arasında anlaşmalar, eğitsel çabalar ve yolculuklar yapıcı sonuçlar getirebilir. Ancak 21’ine kadar ortaklaşa işlerde para durumunuzu riske atan bazı harcamalar, masraflar gündemde olabilir. Ortağınızın ya da eşinizin maddi durumuyla yakından ilgilisiniz.

Akrep: Zihinsel açıdan biraz yorucu ve kimi zaman endişelendiren koşullar içindesiniz. Bu dönemde çift durumlar yüzünden karar vermeniz pek kolay olmayacağı için acele etmemeli ve her türlü alışverişinizde daha sakin olmaya bakmalısınız. Para durumunuz, yatırımlar, maddi gelişmeler sizi daha dengeli ve diplomatik olmaya zorluyor. Ortaklaşa işlerinizde, evlilikte ya da anlaşmalarda şartları zorlamak yerine akışta kalmaya bakın. 16’sı sonrasında düşüncelerinizi daha rahat paylaşabileceğiniz imkanlar artmakta.

Yay: Bu dönemde evlilik, anlaşmalar ve ortaklaşa işler ana gündeminizi oluşturuyor. Yönünüzü ve kararlarınızı yeniden, geniş çapta değerlendirmek durumunda olduğunuz, adeta bir hasat mevsimindesiniz. Bu yüzden başkalarının düşüncelerini göz ardı etmemeli, onların eleştirilerine de açık durmalısınız. Bu dönemde evlilikler, yakın arkadaşlıklar ve genel olarak beraberlikler yönünde biraz daha dikkatli olmaya bakın. Olayları tam olarak kontrol edemeyebilirsiniz. 2-16 Haziran arasında düşüncelerinizi esnetmek durumundasınız.

Oğlak: Bu ay İkizler’de gerçekleşen tutulma iş ortamında, çalışma koşullarınızda ani değişikliklere yol açıyor. Zaman alan uğraşlar, detaylar ya da başkalarına hizmet etmeniz gereken zorlamalar söz konusu olabilir. Zihinsel yorgunluklara dikkat etmek gerek. 2-16 Haziran arasında iş hayatında çok hareketli bir dönem söz konusu ancak bir yandan da kendinizi fazlasıyla yıpratabilirsiniz. Eğitsel konular, kardeşler ya da yakın çevrenizdeki hareketlilik sizi ay boyunca meşgul kılıyor. Aşktaysa mutluluk getiren yeni adımlar mümkün.

Kova: Bu ay zekanızı ve yeteneklerinizi daha iyi ifade edebileceğiniz fırsatlar yakalayabileceksiniz. İkizler burcundaki tutulma risk aldığınız konulara, paranızı kullanma becerinize ani gelişmeler getirmekte. Aşkta, çocuklarla ilgili olaylarda daha temkinli olma gereği olabilir. Keyif veren konular olduğu gibi, aşırı tutkular ya da gereksiz riskler yüzünden stres ve harcama getirebilecek koşullar da söz konusu.     2-16 Haziran arasını çok iyi değerlendirmeye bakın.

Balık: Bu ay yakın çevreniz ve ailenizi ilgilendiren konularda   ani gelişmeler, bazı kopuşlar  yaşayabilirsiniz. Dikkatinizi sevdiklerinize odaklayabilirsiniz. Ancak bazı ikilikler ya da huzursuz edici dedikodular da gündeme gelebiliyor. Dikkat çekici bitişler ve yeni başlangıçlar içerisindesiniz. 2-16 Haziran arasında evde hareketlilik, yer değiştirme, toprağa ait konular gündemde kalıyor. 16’sı sonrasında yaratıcı konulara daha fazla zaman ayırabilir, düşünsel konularda çok daha yaratıcı ve keyifli olabilirsiniz. 

Yazarın Diğer Yazıları
Etiketlerastrolog