Her başarılı erkeğin arkasında ondan daha başarılı bir kadın vardır

David ve Victoria Beckham çifti, 20. evlilik yıldönümlerini Versay Sarayı’na yaptıkları özel bir turla kutladı. Turu boşverin de bunlar nasıl 20 yıl evli kaldı?

Yıl, 1996. Manchester United maçını izlerken gözlüğü gözünde olmayan Spice Girls üyesi Victoria, maç boyunca yanlış takımı takip ediyor, maçtan sonra bir lounge’a dalıyor, sarhoş oluyor ve David Beckham’la tanışıyor. 1999’a geldiğimizde çiftimiz 800 bin dolara mal olan, 500 kişinin katıldığı bir düğünle Dublin Kalesi’nde havai fişekler eşliğinde evleniyor, havaya beyaz güvercinler uçuruluyor. Düğün sonrası eğlencedeyse kişi başı 48 euro’luk bir parti verip mor kıyafetler giyiyorlar (ama ne mor, mosmor). Elton John düğüne katılmak için Londra’dan kalkıp Dublin’e geliyor. Elton sadece bununla kalmayıp çiftin doğan çocuklarına vaftiz babalık yapıyor, Liz Hurley ve Eva Longoria’nın vaftiz anneliklerini de atlamayalım. Böyle hebele hübele derken dört çocuklarıyla birlikte tam 20 yılı deviriyorlar. Ne diyeyim, vallahi maşallah!

Her başarılı erkeğin arkasında  ondan daha başarılı bir kadın vardır

Peki nedir 20 yıllık evliliğin sırrı? Üstelik onlarınki bir de ünlü evliliği. Gelin, bu başarıyı adım adım mercek altına alalım:

Sadakat: Basından takip ettiğimiz kadarıyla sıkı bir bakıcı krizi yaşamıştı çiftimiz. Ardından bir iki kriz daha. Fakat asla şu an dörtte üçümüzün yaptığı gibi hemen havlu atıp ayrılmadılar. İlişkilerinin iç yüzünü bilemeyiz, tam olarak kim kimi aldattı, kim affetti. Ama görünen o ki çıktığımız yoldan dönüş yok felsefesini cidden benimsemişler.

İş hayatı: David Beckham hep bir futbol yıldızı olarak kalsa, Victoria da müziği bırakıp evinin kadını olsaydı olaylar asla böyle gelişmezdi. Kendi ismiyle kurduğu moda markasını bir dünya markası haline getiren Victoria, işinin patronluğunu da evinin patronluğunu da şahane idare etti. Her başarılı erkeğin arkasında ondan daha başarılı bir kadın vardır.

Instagram: David Beckham bir röportajında sosyal medya konusunda profesyonellerden yardım aldığını, ne zaman ne fotosu koyacağını planladığını söylemişti. Çiftimiz, Instagram’daki imajını başarılı bir şekilde çizdi. Zaman içinde işin içine çocukları da girdi ve muhteşem bir Instagram ailesi oldular.

Sosyal hayat: Kim istemez İngiliz Kraliyet ailesiyle kol kola gezmeyi? Bu arkadaşlık, Beckham çiftinin hanesine büyük bir artı koydu. Eminim ki çocuklarının arkadaş seçimlerine, sevgililerine dahi müdahale ediyorlardır. Victoria’dan kaçar mı heheeey!

Haftanın güzellikleri

Ringa Balık: Denize sıfır balık yemek şahane bir şey. Hele bir de Boğaz’daysan, hele önünde deniz ürünlü paella’dan, makarnadan, kılıç pastırma, közlenmiş biberle gelen çiğ barbuna kadar uzanan bir mönü varsa, değmeyin o keyfe. Acilen Kuruçeşme Oligark’taki Ringa Balık’ta yerinizi ayırtın, çok keyif alacaksınız.