‘Seksenler’ dizisinin son bölümünde, butik Ali tuvalet kağıdı satıyor. Sami soruyor; “Bunu yıkandıktan sonra mı, yoksa önce mi kullanıyoruz?”, “Ecnebiler tuvaleti bizden öğrenmedi mi?”, “Biz niye bu kağıdı onlardan öğreniyoruz?” lafı butik Ali’yi sinirlendiriyor: “Öğrenmekle kalmadılar. Kendilerini geliştirdiler.” Kahveci Mesut’un “Oğlum Butik bu neyin gelişmişi? Zaten benim evde mavi tas var, sarı terlik var” sözleri bugünleri de anlatıyor aslında. Butik Ali, “Butik Ali’ysem, herkesin evine bunlardan birer tane sokacağım” sözleri aklıma Huysuz Virjin reklamını getirdi. “Faydasını düşündüğüm için kabul ettim.” 

Tam kapasite yok 
İlk tuvalet kağıdı 1970 yılında Eczacıbaşı tarafından üretildi. İlk reklam filmi 1979 yılında çekildi. Rakamlar hâlâ suyla yıkama taraflısı olduğumuzu gösteriyor. Toplam nüfusun yüzde sekizi tuvalet kağıdı kullanıyor. Her 100 evin 24’ünde tuvalet kağıdı var. Her dört kişiden biri kullanıyor. 
Bedava deneyenlerinse yüzde 44’ü “Aaa ne güzel kullanayım” diye pek beğeniyormuş tuvalet kağıdını! Günah olduğu yolunda görüş hâlâ hakimiyetini koruyor! Müslüman ülkeler arasında mesela 
S. Arabistan 46 rulo kullanıyor. Biz, 10 ruloda kalmışız. Tuvalet kağıdı tüketiminde 
hızlı bir büyümenin olduğu da söyleniyor. 
O yıllardan bugüne hem butik Ali haklı çıkmış, hem de kahveci Mesut bu duruma göre! 

23 NİSAN’DA ÖNEMLİ OLMAK 
‘Tarafsız Bölge 23 Nisan Özel’de küçükler soru sordu, Ahmet Hakan yanıtladı. Önemli kişilerin, yerlerini çocuklara bırakması 23 Nisan’ın vazgeçilmezi. 
Ev ahalisi “Acaba bu şekilde Hakan, kendisinin ne kadar önemli bir kişi olduğunu mu anlatmak istedi?” diye sordular. Programın algısı böyle oldu.   

EGE DİZİSİ UZMANI
Yapım şirketi, senaryo ve yönetmen aynı. ‘Güzel Köylü’nün, ‘Hanım Köylü’ şekli. Şive, giyim kuşam vs. konularına takılmadan bakıyorsunuz, dizi akıyor. Koptagel (Toygan Avanoğlu) ve Elmas (Aylin Kabasakal) ikilisi arabesk hallere hoş bir mizah sosu vermişler. Sonrası? Müsamereden hallice genç kızlarımız, ortalığı toparlayan ‘kıdemli oyuncular’ ve ‘Çilek Kokusu’yla “Ohh tarzımı buldum” diyen Yusuf Çim. 
Ne anlatmak istediğini bilen senaryosu ve kurgusuyla izlenebilir bir dizi çıkmış. 

OYUN BOZULUYOR MU?
‘Oyunbozan’ın izlenme oranları beklenenin de altında. Dizide bir “Ne anlatmak istiyorum?” sorunu var. Ama bu kadar da aşağılarda olmak! Finali göremeyebilir.