BUZ ODASINA KAPATILAN MİRAN!

ATV, ‘damardan total dizi’ örnekleriyle yol çizdi. ‘Hercai’, bu ‘Total izleyici’nin zevkine uygun bir yapım. Projenin Miran’ı da pek bir beğeniliyor ‘Total izleyicisinin gençleri’ tarafından... ‘Episode’ dergisi Akın Akınözü’yle (Miran) söyleşi yapmış. ‘Sert Miran karakterini yaratmak için nasıl bir çaba gösterdiniz?’ sorusunu Akınözü şöyle yanıtlamış: “Miran’ı çalıştığım oyuncu koçuyla beraber, altı yaşında, buz odasına kapatılan bir adam olarak tasarladık.” Mardin’de Reyyan’la tanışınca o buzlar erimiş. “Sosyal yaşantımda ve sosyal medyadaki paylaşımlarımda anlattığımız hikayeye ve oynadığım karatere elimden geldiğince sahip çıkmaya çalışıyorum. Bu da çoğu zaman iş dışında az görünmemi gerektiriyor” demiş kendileri. Kardeşimiz, “Ben Bebek’te dolaşmıyorum” diyor özetle...

AYNI ANDA İKİ AMELİYAT

‘Mucize Doktor’da Ferman, aynı anda iki ameliyat birden yaptı. Birine girdi çıktı, üst baş değişti, ötekine başladı. Ev ahalisi merak etti, aynı anda iki farklı ameliyatı bir cerrah yapabilir mi? Bizde robotik ameliyatlarda çift konsol kullanımıyla iki cerrah ameliyatı paslaşarak yapabiliyormuş... Aynı ameliyathanede aynı anda iki ameliyat da yapılmış, İzmir’de... Olay olmuş büyük tartışma yaratmış. Dizideki ameliyat halini bilemiyoruz nasıl bir haber olurdu?  

BUZ ODASINA KAPATILAN MİRAN

NİŞANTAŞI ÇİFTÇİSİ!

Sencer Solakoğlu, Türkiye’de teknolojik tarımı getiren, 6 bin dönüm arazisinde bunu uygulayan, AB ülkelerine ihracat yapan bir isim... Karizmatik giyim, kuşamı ve aldığı eğitimle farklı bir çiftçi... Bakanlığı eleştirdiği için ceza yedi. Nazlı Yerebasmaz’ın FOX’taki hikayesindeydi. “Tarım Bakanlığı’na en son gittiğimde, Nişantaşı çiftçisi diye hitap ettiler” dedi. Sosyetik çiftçi yani!