Barış Arduç Star TV’nin yeni yüzü oldu. Kanal, ‘Star isimlerle dizi’ projesini Barış Arduç’la devam ettiriyor. Oyuncunun yeni dizi çekeceği yolunda haberler çıkmış, hatta bölüm başına 80 bin TL alacağı öne sürülmüştü. Daha ortada proje yok. Arduç, istediği bir yapım şirketiyle anlaşacak. Yani alacağı ücret henüz belli değil. Star TV’yle iki yıllık anlaşma yaptı. Bu iki yılda büyük olasılıkla iki dizi çekecek kanal adına. Peki kiminle? Tahminim Ay Yapım’la...

Daha önce iki isimle anlaşmıştı

Star TV, Kıvanç Tatlıtuğ’la benzer bir anlaşma yapmıştı. ‘Kurt Seyit ve Şura’ dizisini çekmişti. Ardından şimdi ekrandaki ‘Cesur ve Güzel’ aynı anlaşmanın ikinci projesiydi. Bu özel anlaşmayı kanal Burak Özçivit’le de yaptı. ‘Kara Sevda’ bu kapsamda çekildi. Tatlıtuğ, anlaşmanın karşılığında 2 milyon TL almıştı. Barış Arduç’un da buna yakın bir rakama anlaştığı söylenebilir.

Esra Erol bırakıyor mu?

Evlilik programlarıyla ilgili sona gelindi gibi... Ali Eyüboğlu, “TBMM’de evlilik programlarını araştırması için kurulan komisyonla bu işin uzayacağı düşünüldüğünden sorunu kökten çözmek için harekete geçti hükümet. Evlilik programlarını yasaklayacak Kanun Hükmünde Kararname (KHK) için hazırlıklar başladı” diye yazdı. 2007 yılından beri benzer programları yapan Esra Erol’un yeni projeler için kolları sıvadığı söyleniyor. Önümüzdeki sezonda büyük olasılık yine ATV’de bir başka programla görebiliriz Erol’u.

BBC PRIME ARTIK YOK! 

D-Smart bünyesinde yer alan BBC Prime bir süredir platformdaki yerinde yok. 31 Aralık’ta sözleşmesi bitmiş. D- Smart yenilememiş. BBC Prime kanalının başlangıçta belgeselden, eğlenceye geniş bir yelpazesinin olduğu, giderek sadece dizi yayınlayan kanal konumuna geldiği ve bunun da izleyici kaybına neden olduğu belirtiliyor. Güncel dizilerin çok daha hızlı izlendiği bir ortamda BBC Prime’ın yetersiz kaldığı kanısında anladığım D-Smart. Bir diğer BBC kanalı BBC Earth’ün ise büyük ilgi gördüğü ve D-Smart platformunda yayınlarının devam ettiği belirtildi.