Gücüne teslim ol!

28 Nisan 2017

İnsanın gücü düşündüğü kadardır. Neden mi? Kendi gücüne ne kadar inanırsan, duyduğun güveni başkalarına da o kadar yansıtırsın. Çünkü güç; bir işi yapma, yaptırma ya da insanları, olayları, durumları veya bizzat kendini kontrol edebilme yeteneğidir.

Bundan yıllar önce gideceğim okulu bile seçerken, ailemin doğru yönlendirmesi ve kendi gücüme olan inancım olmasaydı, belki de bugün ulaştığım noktada olmam imkansızdı. Başarının insana hiçbir zaman çabuk gelmeyeceğini biliyordum, emek isteyen bir olgu olduğunu kavramıştım. Zamanında o emeği vermem gerektiğinin bilincindeydim. Yaşıtlarım bambaşka dünyalarda yaşarken, ben kendi isteğimle gittiğim Kabataş Erkek Lisesi’nde ders çalışmanın bana kattıklarının ve katacaklarının farkındaydım. İstanbul Tıp Fakültesi’nde okurken karşılaştığım engeller, hayatta mücadele verdiğim noktalar beni asla yıldırmadı. Çünkü aklımın köşesinde hep başarının ancak mücadele ederek ulaşılabilen bir olgu olduğu fikri yatıyordu. Karşılaşılan engeller, sorunlar dahi, kişinin başarı yerini sabit tutabilmek, zirveye çıktığı zaman benzer durumlarla karşılaşıldığında nasıl çözüleceğini bilmek içindir. Kişinin durumlara nasıl baktığıdır önemli olan ve ancak hayatta bu duruşu gösterebilenler herhangi bir engel karşısında gerilemez. Üniversite dönemimim ilk yıllarında hep bu düşüncelerle yoğruldum ve bir arı misali başarıya ulaşmak için canımı dişime taktım.

Her zaman hayalleri; gerçekçi hayalleri olan bir doktor ve iş adamı oldum. Hiçbir zaman sınırımı zorlamaktan korkmadım. “Yapamazsın, olmaz” gibi olumsuz kalıplardan hep kaçındım, çünkü bunların hayatta beni bir adım dahi öteye taşıyamayacağından emindim. Dolayısıyla hem eğitim, hem kişisel, hem iş adamı, hem de hekimlik hayatım boyunca risk almaktan asla vazgeçmedim. Kendime ve bana bu gücü bahşedene güvendim. Kişi düşündüğü şey için ne kadar çok çaba harcarsa, karşısına o isteğini gerçekleştirmesi için o kadar çok fırsat çıkacağına inandım. Yapılan işe odaklanmamın, sonuca ulaşana kadar asla pes etmemenin önemli olduğunu düşündüm. Fakat belki de her şeyden önemlisi, her zaman gücün kontrolünü elimde tutmak için mücadele verdim. Hayat düsturum “başarıya ulaşmak için güçlerimi keşfedip, onları düzenli bir şekilde irademle kontrol etmek” oldu.

İnsan yaşadıkça öğrenir, gelişir, farklı stratejiler geliştirir. Hayalleri, arzuları, ihtiyaçları artar, büyür, farklılaşır. Uzun lafın kısası, insan hayatta olduğu müddetçe tatlı bir mücadelenin içindedir. Bu bitmeyen mücadelede, gücüm yettiğince çaba göstermeye, mükemmele değil belki ama başarıya odaklanmaya devam edeceğim. Siz de kendi gücünüze inanın. Her daim sizi yolunuzdan etmek isteyenler çıkacaktır. Fakat unutmayın; başarı her şeye rağmen mücadele edenlerin ve gözünü hedefinden ayırmayanların hakkıdır!

Yazının devamı...

İÇSEL YOLCULUĞUNUZA HAZIR MISINIZ?

18 Mayıs 2016

İÇSEL YOLCULUĞUNUZA HAZIR MISINIZ?

Son yıllarda artan kişisel gelişim kitapları kafamızı hayli karıştırıyor. İndigo yayınlarından çıkan ‘Gücün Güçsüzlüğündedir’ adlı kitabım ile kişisel gelişimin insan egosunu beslediği vurgusunu yaparak içsel gelişime önem verdiğini ifade ettim. Tüm kitapçılarda yerini alan kitabımda, insanların ruh ve beden sağlığının bütünlüğü ile içsel gelişimine katkı sağlamak amacındayım.İçsel gelişim uzun bir yolculuk. Bu yolculukta size yoldaş olacak, rehber niteliğinde bir kitap yazmaya çalıştım. Egoyu beslemeden ama ego ile zıtlaşmadan aynı yolda nasıl yürüyeceğiz? İş hayatımızdaki bencilliğimizden kurtulup başarıyı nasıl yakalayacağız? Özel yaşamımızdaki çift uyumunu nasıl sağlayacağız? Tüm soruların yanıtı aynı kapıya çıkıyor. İÇSEL YOLCULUĞUMUZU TAMAMLAYARAK. Bu kitap içsel yolculuğunuzun keyfini çıkarmanız için umarım size fayda sağlar.

Ayrıca tüm gelirinin kimsesiz çocuklar için kurulan Mutlu Yuva, Mutlu Yaşam Derneği’ne bağışlanacağı kitabı satın alarak sizde bir çocuğun, ev sıcaklığında, sosyal sevgi ile büyümesine destek olabilirisiniz.

Kitap özeti
Her insan yaşamı boyunca hayatına her daim mut­luluğun hâkim olmasını ister. Ancak mutluluğun ilk şartı kendini ve kendi hayatını yaşıyor olmandır. Top­lum yapımıza baktığımızda genellikle hepimizin ailemizin çizdiği, daha doğrusu ailemizin belirlediği kimlik ve rollerle yaşantımızı sürdürdüğünü görürüz. Fakat bu seçimler bizi bir yere kadar mutluymuşuz gibi gösterir. Kendi benliğimizi bulduğumuz andan itibaren bizim için belirlenen kimlik ve rollerden sıkılır, mutsuz oluruz. Demek ki mutluluğun ilk şartı “GERÇEKTEN KENDİNİZ” olmanızdır. Öteki tür­lü, programlanmış bir hayatı yaşamaktan ileriye gidemeyen, başkaları tarafından oluşturulan zoraki kimlik olmaktan öteye geçemezsin. Kişiliğini, kim olursa olsun bir başkasının senden beklentilerine göre belirlersen kendini kandırmış, asıl benliğini bastırmış ve kendini yok saymış bir hayat ya­şamış olursun. Mutlu olmayı sorunların yüzünden erteleme. Sorunlarınla mutlu olmayı öğrenmek zorundasın. Kendini erteleme. Yaşadığın sürece en çok kendine ihtiyacın olacak çünkü. Bu kitap bir kişisel gelişim kitabı değil yalnızca. Bu kitap senin dostun, iç sesin, öz benliğin… Bu kitap seni ol­mak istediğin kişi ve yaşamak istediğin hayata götürecek. İçsel gelişim kitabın olacak.

Yazının devamı...

AYRICALIKLI ERKEĞİN SAÇ EKİMİ

2 Mayıs 2016

AYRICALIKLI ERKEĞİN SAÇ EKİMİ

Saçlarınızın dökülmesi; saçlarınızın genetik faktörler, hormonal faktörler, kimyasal saç boyası kullanımı ya da kimyasal şampuanların kullanımı gibi fiziksel faktörler ve genetik özelliklerinize bağlı bir durumdur. Günümüzde ilerleyen teknoloji sayesinde saç ekimi; uzman ellerde ya da robot ile en sağlıklı ve verimli yolardan yapılabilmektedir. Saç ekiminin doğru yapılması ve sonuçlarına çok önem veren bir uzman ile istediğiniz ideal görüntüye ulaşmanız ve aynadaki görüntünüzden memnun kalmanız mümkün.

Saç ekimi yaptıracak olanlar mutlaka önceden sağlıklı olarak bilgilendirilmelidir. Ekim yapıldıktan sonraki aşamalar ve takibi hastane tarafından hastaya iletilmelidir. Bu yüzden doğru ve işini bilen doktorlara saçlarınızı emanet etmenizde fayda var. Doktor sizin için en güvenilir ve sağlıklı açıklamayı yaptığında geçireceğiniz süreç, sizin için çok rahat olacaktır.

VIP SAÇ EKİMİ İLE KENDİNİZİ AYRICALIKLI HİSSEDİN

En konforlu hizmeti almak isteyen hastalarımıza özel olarak öğle yemeklerinden ulaşımlarına kadar en ufak detayları planlayan bir VIP Saç Ekim hizmetimiz bulunuyor. Özellikle yurtdışından gelen hastalarımız için bu uygulama çok pozitif karşılanıyor. Çünkü geldiklerinde kendi dillerinden konuşan ve onlarla yakından ilgilenen çalışanlarımız bulunuyor. Bu da onları evlerinde gibi hissettiriyor.

ROBOTİK CERRAHİ İLE SAÇ EKİMİNDE YENİ BİR ÇAĞ BAŞLADI

Son zamanlarda en çok ilgiyi, en üstün saç ekim teknolojisini ülkemize kazandırdığımız Saç Ekim Robotu görüyor. Saç naklinde robot cerrahisini ABD, Japonya ve İngiltere’den sonra artık Türkiye’de hastaların hizmetine sunuldu. Bu robot, özel teknolojisi sayesinde sıfıra yakın hata ile saç köklerine zarar vermeden, saçların çıkış yönünü hesaplıyor ve kıl köklerini homojen bir şekilde toparlıyor. Bir seansta, alınabilecek sağlıklı olan tüm saç kökleri alınıp ekilebiliyor. İkinci seans ertesi gün yapılabiliyor. Süreç tamamlandığında saç istenildiği şekle sokulabiliyor. Robotsuz ekime göre daha hızlı bir iyileşme oranına sahip robotik saç cerrahisi ile hatasız nakil devri başladı.

SONUÇLARI SİZİ HER ZAMAN MUTLU EDECEK

Yazının devamı...

DOĞUM SONRASI KİLOLARINIZDAN KORKMAYIN

25 Nisan 2016

DOĞUM SONRASI KİLOLARINIZDAN KORKMAYIN

Gebelikte artan ya da azalan hormonlarınız, beslenme şekliniz ve hızla değişim gösteren vücudunuz gebelik sonrasında veremediğiniz kilolara dönüşebilir, sizin için bir problem haline gelebilir. Birçok bayan kısa yoldan kilo verme, ya da verilen kilo sonrası oluşan deri fazlasından kurtulmak için yöntemler arıyor. Bu sorunları ortadan kaldırmak artık ameliyatlı ve ameliyatsız birçok uygulama ile mümkün. Sizin için doğum sonrasındaki kilo verme, toparlama işlemlerini inceledik.

DİYETİSYENİNİZE KULAK VERİN
Beslenirken her insanın metabolizması, vücudunun besinlere verdiği tepkiler, yararları ve zararları değişkendir. Bu yüzden genel olarak kilo problemi taşıyan her insan, kendine kişiye özel bir diyet programı uygulamalıdır. Ayrıca uygun beslenme gençlik, olgunluk, menopoz ya da andropoz zamanlarına göre değişim göstermektedir. Aynı olgu gebelik ve sonrasında da geçerlidir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteniyorsa kişiye özel diyetler ile kolayca bu probleminizden kurtulabilirsiniz. Yapılan İntolerans testi ile hangi besinin size ne kadar yararlı olup olmadığını saptayıp, buna göre bir diyet programı uygululanıyor. Süt yapan besinler ile desteklenebilen sağlıklı programlar bulunuyor.

OPERASYON İSTEMEYENLERDEN MİSİNİZ?

Gebelik sonrası kilolarınızdan şikâyetçisiyseniz ameliyatsız çözümler mümkün.

Ultrashape bu mucize yöntemlerden sadece bir tanesi. Odaklı ses dalgalarını cilt altı yağ dokusuna yönlendirip kademeli olarak dokuları kıran bu cihaz kas, sinir, kan damarına zarar vermeden sadece yağ dokularına etki ediyor. Kişinin ihtiyacına göre 500 ile 600 arasında atış yapılıyor ve en önemlisi sonrasında korse kullanmanıza gerek kalmıyor, ağrı ya da morluk yapmıyor. Karın, bel ve kalça bölgeleri için ideal olan bu yöntem yumuşak yağların daha yoğun olduğu karın bölgesinde daha hızlı sonuç alınıyor. İşlemin yapılabilmesi için 1,5 mm yağ kalınlığı olması gerekmektedir ve sonrasında hafif egzersiz ve diyet öneriliyor.

Yazının devamı...

5 MADDEDE SAĞLIKLI YAŞAM KILAVUZU

18 Nisan 2016

5 MADDEDE SAĞLIKLI YAŞAM KILAVUZU

Sağlıklı yaşamak bir bütündür ve bu bütünün tamamını korumak çok önemlidir. Ne kadar sağlıklı iseniz bu enerjinin hayatınıza yansıması o kadar pozitif olur. Yapınıza uygun besinler ile beslenmek, cildinize uygun bakımlar gibi sizi dengede tutan faktörlere her zaman dikkat edilmesi gerekir. Vücudunuzun olması gereken sağlığına kavuştukça günlük yaşantınıza etkisi büyük olacaktır.

1-SİZE ÖZEL BESLENME TARZINIZI KEŞFEDİN

Tıpkı her insan parmak izi birbirinden farklı olduğu gibi her insanın metabolizması ve yiyeceklere verdiği tepki farklıdır. Kişiye özel beslenme ve diyet yapma bireyseldir ve mutlaka diyetisyen kontrolünde yapılmalıdır. Diyetisyeniniz size özel bir program oluşturduğundan dolayı sağlıklı bir şekilde kilo verebilir, ya da formunuzu stabil tutabilirsiniz. Yaptıracağınız Gıda İntölerans testi ile yaklaşık 200 besine karşı metabolizmanızın tepkisini görebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse arkadaşınız yediği yemek ile sizin yediğiniz aynı olduğu halde size etkisi daha fazla kilo ile dönüyorsa, yediğiniz besinin vücudunuzdaki sindirimi daha zor olabilir. Bu yüzden herkese aynı diyet tavsiye edilmemektedir. Diyetisyeninize başvurduğunuzda çeşitli testler ile vücudunuzu tanır ve buna göre size özel diyet programı uygular.

2-CİLT SAĞLIĞINIZI KORUYUN

Maruz kaldığınız güneş ışınları, çeşitli kimyasallar ve diğer dış faktörler ile genetik faktörler birleşince cildinizde problemler yaşanabilir. Bu problemlere erken müdahale edilmezse ileride kalıcı sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Visia cihazı ile yaptıracağınız cilt analizi yüzünüzdeki tüm problemleri size analiz eder ve hangi tedavi ya da ne gibi bir medikal ürün kullanmanıza yardımcı olacak analiz datalarını verir. Böylelikle cilt tipinize özel en doğru bakım ya da tedaviler ile cilt sağlığınızı koruyabilir, yaşlanmasını yavaşlatabilirsiniz. FDA onaylıdır. Tüm cilt tiplerine uygundur.

3-BÖLGESEL İNCELMEYE ÖZEN GÖSTERİN ÇÜNKÜ BEL ÇEVRESİNDEKİ YAĞLAR KALP KRİZİNİ ARTTIRIR.

Genetik faktörler, düzensiz beslenme ve benzeri dış etmenler sonucunda kilo alma problemi ortaya çıkabiliyor. Yaz aylarına girdiğimiz bugünlerde kolay yoldan kilo vermek için yeni yöntemler arayanlar için cihaz desteği ile yapılan uygulamalar tavsiye ediliyor. Velashape; radyo frekans, infared vakum, kızılötesi ışınlar ve mekanik masaj şeklinde dört sistemi bir arada bulunduran, vücudunuzu yeniden şekil almasını sağlayan bir uygulamadır. Son derece konforlu bir uygulama olan bu teknoloji sayesinde ciltte sıkılaşma sağlanıyor ayrıca selülit görünümünün de azalmasına neden oluyor. Ultrashape; mucize yöntemlerden sadece bir diğeri. Odaklı ses dalgalarını cilt altı yağ dokusuna yönlendirip kademeli olarak dokuları kıran bu cihaz kas, sinir, kan damarına zarar vermeden sadece yağ dokularına etki ediyor. Karın, bel ve kalça bölgeleri için ideal olan bu yöntem yumuşak yağların daha yoğun olduğu karın bölgesinde daha hızlı sonuç alınıyor.

Yazının devamı...