Malatya

Yerel Haber
29 Temmuz 2016 - 16:18

YAZIHANLILAR HER GECE MİLLİ İRADE NÖBETİNDE

IHA

Yazıhanlılar milli iradeye sahip çıkmak için sabahın ilk ışıklarına kadar demokrasi nöbetine devam ediyor.
Darbe girişiminin gerçekleştiği ilk andan itibaren milli iradeye sahip çıkmak için meydanlara inen Yazıhanlılar, ikinci bir talimat gelene kadar alanları terk etmiyor. Yazıhan Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Ak Parti Yazıhan İlçe Başkanı Veysel Ateş, Belediye Meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve Yazıhan halkı her akşam Malatya’daki nöbete katılarak milli iradeye sahip çıkmak için sabahın ilk ışıklarına kadar meydanlarda bekliyorlar.
Yazıhan Belediye Başkan Nevzat Öztürk, milletin birlik ve beraberliğine kast eden hainlerin darbe teşebbüsünde bulunduğunu belirterek “Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile indiğimiz meydanları on üç gündür terk etmiyoruz. Başkomutanımızın ikinci bir talimatına kadar da genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla çocuğuyla, hiçbir siyasi ideoloji gözetmeksizin, tek nefes, tek yürek bir şekilde bu meydanlarda milli iradeye sahip çıkmaya devam edeceğiz. Tüm Türkiye’de ve Malatya’da vatanına ve milli iradesine sahip çıkan milletimize yürekten şükranlarımı sunuyorum. Hainler, tarihi büyük zaferlerle dolu olan bu aziz milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğine asla zarar veremeyecekler’ dedi.
Yazıhan Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu ise TSK içerisinde yuvalanmış FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarının kalkıştığı darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlandığını anımsatarak, “Her karış toprağı atalarımızın kanları ile kazanılmış bu cennet vatan, üç beş haine teslim edilecek kadar ucuz değildir. Bir kez daha milletimize geçmiş olsun diyorum. Hainlerin kalleşçe saldırılarından dolayı şehit düşen tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. İyi bilinsin ki bu bayrak gökten asla inmez, bu ezan minarelerden asla dinmez” diye konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.