12.12.2018 15:19 | Son Güncelleme:

YDS sonuçları açıklandı! YDS/3 sonuçları nasıl sorgulanır?

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı 3'te ter döken binlerce öğrenciye müjdeli haber geldi YDS/3 sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. İşte 2 Aralık tarihinde gerçekleştirilen YDS/3 sınav sonuç sorgulama ekranı...

ÖSYM YDS/3 sınav sonuçlarını açıkladı! 2 Aralık tarihinde gerçekleştirilen YDS sınavının ardından sonuçların açıklanacağı tarihi merak içinde araştıran adaylara sevindiren haber ÖSYM'den geldi. 12 Aralık itibariyle erişime açılıan YDS sınav sonuçları sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden sorgulanabilecek. Adaylar şifreleri ve TC kimlik numaraları ile sorgulama yapabilecek.

YDS/3 SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI!

02 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilen  Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2018-YDS/3) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınav sonuçlarına 12 Aralık 2018 tarihinde saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilir.

SINAV SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

2018-YDS/3 Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

02 Aralık 2018 tarihinde uygulanan 2018 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2018-YDS/3) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 12 Aralık 2018 tarihinde saat 15.00'den itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.  

 

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy1