GündemRSS
23.08.2013 - 09:45 | Son Güncelleme: 23.08.2013-9:45

YDS Sınavı Giriş Yerleri Açıklandı!

YDS Sınava Giriş Yerleri Açıklandı!2013 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonbahar dönemi sınav giriş yerleri açıklandı.

Sitene Ekle
YDS Sınavı Giriş Yerleri Açıklandı!

YDS Sınava Giriş Yerleri Açıklandı! 2013 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonbahar dönemi sınav giriş yerleri açıklandı. YDS sınavına girecek olan adaylar T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 22 Ağustos 2013 tarihinde saat 14.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden sınav giriş yerlerini öğrenebilirler.

 

YDS SINAVINA GİRECEK OLN ADAYLARIN DİKKATİNE:
2013 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) Sonbahar Dönemi 1 Eylül 2013 Pazar günü yapılacaktır. Sınava başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren 2013-YDS Sonbahar Dönemi Sınava Giriş Belge’lerini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 22 Ağustos 2013 tarihinde saat 14.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler.  Adaylar İnternet ten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir.

Adayların sınava girebilmeleri için 2013-YDS Sonbahar Dönemi Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler olarak kabul edilmeyecektir. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacaktır; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekmektedir.

 


En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Verilen şarkılardan hangisinin hem sözü hem de müziği Tarkan a ait değildir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.