15.04.2012 02:30 | Son Güncelleme:
GÖKHAN KARAKAŞ İstanbul

Yeditepe’de medya zirvesi

Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen “Medya Zirvesi 2012”e genel yayın yönetmenleri, köşe yazarları ve televizyoncular konuk oldu

İki gün süren zirvenin her gününde 7 ünlü konuk öğrencilerle buluştu.Üniversitenin Kayışdağı yerleşkesinde gerçekleştirilen zirvenin ilk gününde Sedat Ergin, Savaş Ay, Uğur Meleke, Coşkun Aral, Nurcan Akad, Ayşenur Aslan ve Uğur Dündar vardı. İlk konuşmacı Sedat Ergin’di. Ergin, dış basında Türkiye’nin görüntüsünü örnekleriyle anlattı, basın özgürlüğüne değindi. Savaş Ay ise polis muhabiri olarak başladığı meslek hayatının savaş muhabirliği ve TV programcılığına uzanan serüvenine değindi. Uğur Meleke, spor dünyası ve yazarlığını anlattı.
Ulusal medyanın ilk kadın genel yayın yönetmeni Nurcan Akad da deneyimlerini paylaştı. Kurduğu belgesel kanalı ile farklı bir çizgisi olan Coşkun Aral, dünyanın çeşitli bölgelerinde izlediği savaş ve olaylar hakkında bilgi verdi. Televizyonda her gün farklı konuklar ağırlayan Ayşenur Aslan, günün altıncı konuğuydu. İlk günün son konuşmacısı Uğur Dündar oldu. Dündar, hemen her iktidar döneminde yaşadığı zorlukları anlattı.
Zirvenin ikinci gününe Temuçin Tüzecan, Sinan Köksal, Sarper Danış, Tayfun Talipoğlu, Alemşah Öztürk, Dursun Güleryüz ve Abbas Güçlü konuk oldu. Eğitim konusunda uzman Abbas Güçlü, sorunları farklı bakışlarla değerlendirirken karşılaştığı zorlukları dile getirdi. Zirvede Temuçin Tüzecan, Sinan Köksal, Sarper Danış, Alemşah Öztürk, Dursun Güleryüz de digital medya, pazarlama, marka gibi konular üzerinde tecrübelerini paylaştı.
Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan konuklara, Dekan Prof. Dr. Suat Anar, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Gülşah Gönenli, araştırma görevlileri Nezahat İşbilir ve Duygu Aslaner plaket verdi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0