10.09.2011 12:52 | Son Güncelleme:
Burak Cenk KAYA/İZMİT (Kocaeli), (DHA) -

Yelken yarışında Türk Yunan bayrağı kavgası

Yelken yarışında Türk Yunan bayrağı kavgası

 İZMİT Körfezi’nde 5 Eylül’de başlayan ve dün akşam madalya töreni ile sona eren 44’ncü Balkan Yelken Şampiyonası’nın kapanışında Türk ve iki Yunanlı sporcu arasında bayrak mücadelesi oldu. Laser Radial’de birinci olan Türk sporcu Nazlı Çağla Dönertaş, ikinci ve üçüncü olan Yunanlı sporcular ülke bayraklarını Türk bayrağının önüne getirdi. Nazlı, bunun üzeri ani hareketle Türk bayrağını Yunan bayrağının önüne geçirdi.

Türkiye Yelken Federasyonu 2011 Faaliyet Programında yer alan Balkan Yelken Şampiyonası İzmit Körfezi’ndeki Sekapark açığında gerçekleştirildi. Olimpik Sınıflar ve Optimist Yelken Balkan Şampiyonası’nda Optimist, bayanlar, erkekler ve junior sınıfında 75, 18 Laser, 13 Laser Radial, 11 Finn ve 12 bin 470 genel olmak üzere 5 sınıfta, 141 sporcu mücadele etti. Balkan ülkelerinin yanı sıra açık kategoride gerçekleşirken, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Makedonya, Arnavutluk, Yunanistan, Türkiye ve Rusya olmak üzere 8 ülke takımı mücadele etti. Tüm sınıflarda 9 yarış sonuç neticesine göre madalya sıralaması belirlendi.

Çekişmeli geçen yarışlarda Türk sporcular şampiyonayı 2 altın, 2 gümüş ve 4 bronz madalya ile tamamladı. Sekapark’ta dün akşam yapılan madalya töreninde, Laser Radial’de Balkan Şampiyonu olan Nazlı Çağla Dönertaş kürsüye elinde Türk Bayrağı ile geldi. Kendisinden önce kürsüye gelen ikinci ve üçüncü sırayı paylaşan Yunanlı sporcular Maria Vlachou ve Anna Agrafioti sürekli salladıkları bayraklarını, Nazlı Çağla Dönertaş’ın tuttuğu bayrağın önüne gerdi. Birincilik kürsüsündeki Nazlı ani bir hareketle bayrağı, Yunan bayrağının önüne getirerek yukarıya kaldırdı. Türk sporcu ile Yunanlı sporcular arasındaki kısa süreli bu bayrak mücadelesi böylece sona erdi.

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy5