Yemek yemeden sigara içmeyin!

Tüm kanser vakalarının 3'te 1'inin nedeni olan sigaranın zararlarından ne kadar haberdarsınız?Ya da tüm zararlarına rağmen bile bile sigara içmeye devam mı ediyorsunuz? Bu makaleden sonra bir kez daha düşüneceksiniz!

Yemek yemeden sigara içmeyin!
Nazlı Hamarat'ın en çok konuşulan kıyafetleriİşte Benim Stilim'in olay yarışmacısı Nazlı Hamarat'ın en çok konuşulan kıyafetleri...
Kendi hücrenizle gençleşinKök hücre fibrocell ile cilt gençleştirme yönteminde yeni bir gelişme olduğunu belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Eser Aydoğdu konu hakkında bilgiler verdi.
Çocuğunuzun idrar yapma sorunu varsa...Kadıköy Şifa Sağlık Grubu Ataşehir Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Levent Gürkan böbrek iltihabı geçiren çocukların yüzde 25 – 40'ında görülen böbrek reflüsünün ihmal edildiğinde böbrek yetmezliğine yol açabileceği konusunda uyarıyor.
Öfke ve öfkeyle baş etmenin on yoluÖfke insanın algıladığı bir tehdit, engellenme ya da hakaret sonrası sergilediği düşmanlık davranışıdır.
Pesto sos nasıl yapılır?İtalya mutfağının dünyaya armağanlarından biri olan pesto sos, orijinal adı ile pesto genovese veyapesto alla genovese; fesleğeni ezerek sos yapmayı ilk akıl eden İtalya'nın Liguria bölgesi insanlarının keşfi.
Güzel bir cildin sırrı bu 10 besindeAcıbadem Etiler Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Melis Torluoğlu “Doğru beslenerek ve nem dengesini sağlayarak erken yaşlanma ve kırışıklıklara meydan okumak mümkün.” diyor.
Sizin evliliğiniz hangi evlilik?Cinsel ilişkilerini geliştirecek becerileri kazanan çift, bunu genel olarak ilişkisine nasıl adapte edeceğini bilmek ister.
Renkli dakikalarSEIKO’nun zamana renkli yorumlar kazandıran duvar saatleri ile renkli dakikalar yaşayın.
Kaderimin yazıldığı gün 20. bölümKahraman, Elif’in aşklarını inkar etmesine inanamaz. Ne kadar ısrar etse de Elif’i konuşmaya ikna edemez. Ama asla pes etmeye niyeti yoktur...
PEMBE BLOG
1/3

 

Kozyatağı Acıbadem Hastanesi'nden Gastroenteroloji Bilim Dalı uzmanı Dr. ÖZDAL ERSOY aç karna içilen sigaraya karşı uyarıyor.

Her yıl 100000 kişinin 150-200 tanesi sindirim sistemi kanaması geçirmektedir. Gastrointestinal sistem (mide-bağırsak kanalı) kanaması bir hastalıktan ziyade bir belirtidir. Kanama sindirim sisteminde bulunan yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsaklardan kaynaklanabilir ve birçok farklı sebepten oluşabilir. Çoğu kez kanama kontrol altına alınabilir ve tedavi edilebilen sebeplerden kaynaklanır, çoğunlukla hayatı ciddi tehdit eden boyutlara ulaşmaz ancak hastaneye yatışı gerektirebilir. Kanama ciddi olmasa da yerinin bulunması gereklidir. Mide hastalıklarına bağlı kanama en sık görülen sindirim sistemi kanamasıdır. Mide kanamalarının en sık sebebi de ani gelişebilen mide erozyonları (tahrişleri) ve on iki parmak bağırsağı (duodenum) ve mide ülserleridir. Mide ve duodenum ülserleri kan damarlarının duvarlarının zedeleyerek yırtılmasına neden olur ve kanamayı başlatır. Bu ülserlerin oluşmasındaki en sık sebep artmış mide asidi veya mideye yerleşen ‘helicobacter pylori’ isimli bir bakteridir. Mide asidi açlıkta, yenilen bazı gıdalar (baharatlı, ekşi, aşırı yağlı, kızartılmış gıdalar gibi) sonucunda, stresli ortamda sıklıkla artar.

 

Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol tuşlarını kullanabilirsiniz.