Yemekteyiz yarışmasının yeni yıldızı: Tayfun Arslan

Yemekteyiz yarışması, size de Hollandalı Ajax takımının altyapısı gibi gelmiyor mu? Tıpkı 90'larda şahane altyapısıyla pek çok star futbolcu yaratan Ajax kulübü gibi Yemekteyiz de ekranlara fenomen aday adayları yaratıyor. İşte yeni star adayımız: Tayfun Arslan...

Yemekteyiz yarışmasının yeni yıldızı: Tayfun Arslan

Biricik Hanım ve Tayfun Bey'in tartışması

Biricik Hanım ve Tayfun Bey'in tartışması

Yemekteyiz'in son bölümünde Tayfun Arslan çok enteresan bir çıkışa imza atarak izleyenleri şaşırttı. 3-7 Aralık haftasının ilk yarışmacısı olan Tayfun Bey, ilk iki gün sakin sakin ilerlerken üçüncü gün büyük bir patlama yaşadı.

Bülent Kızılateş'in evinde, Biricik Kırbay ile anlaşmazlık yaşadı.

"Annenize de mi böyle davranıyorsunuz?"

"Annenize de mi böyle davranıyorsunuz?"

Kırbay, "Siz annenize de mi böyle davranıyorsunuz?" dedi. Ancak Tayfun Bey büyük bir talihsizlik yaşayarak bu lafı çok ama çok yanlış anladı, masaya yumruk attı! Kimilerine göre "İyi ki yanlış anladı", kimilerine göre de "Bravo, nasıl yanlış anlayabildi?"...

Bülent Bey'in devreye girmesiyle kendisini sakinleşmek üzere mutfağa atan Tayfun Bey, kameralara isyan etti.

"Şov dünyasına hoş geldin Tayfun kardeşim"

"Şov dünyasına hoş geldin Tayfun kardeşim"

Hatta hızını alamadı, Bülent Bey'in, bakın burası çok önemli, konuyla uzaktan yakından alakası olmayan ev sahibi Bülent Bey'in tepsisini kameralar önünde yere fırlattı...

Tam o saniyede ekrandan içeri sızıp ona şöyle içten duygularla sarılıp "Şov dünyasına hoş geldin Tayfun kardeşim" demek istedim.

Çünkü sarılmaya ihtiyacı vardı ve bu ihtiyacını yüreğimde hissettim.

"Size sarılabilir miyim Onur Bey?"

"Size sarılabilir miyim Onur Bey?"

Neyse ki o anda "He-Man!" gibi Onur Büyüktopçu belirdi ekranda. Ve Tayfun Bey "Size sarılabilir miyim Onur Bey?" diyerek Büyüktopçu'nun kendisini sakinleştirmesine izin verdi.

Onur Büyüktopçu, nasıl başarabiliyor gerçekten bilemiyorum, karşısında sebepsizce atak geçiren yarışmacıya sakince "Psikolojiniz yerinde mi?" dedi. Asla yargılamadan, gerçekten merak ederek.

Tıpkı MasterChef Murat gibi

Tıpkı MasterChef Murat gibi

Onur Bey haklı. Hatta Onur Bey, Yemekteyiz gibi fantastik yarışmacılarla süslü bir programda her zaman doğru kararlar verebilme yeteneğine sahip olduğu için bu program bu kadar izleniyor.

Biliyoruz ki Onur Bey gerekli kişiye gerekli soruyu soruyor, gerekli uyarıyı yapıyor. Hatırlayın, şu ara "Çıldırdı" haberlerine konu olan MasterChef Murat daha önce Yemekteyiz'de yarışmış ve Onur Büyüktopçu tarafından kovulmuştu!

'Annem hakkında konuşamaz'a nasıl bağladı?

'Annem hakkında konuşamaz'a nasıl bağladı?

Tayfun Bey de işte böyle enteresan bir yarışmacı. Onur Bey ona "Bunda sinirlenecek bir şey yoktu ki" diyerek hislerimize tercüman oldu, Tayfun Bey ise inatla "Benim annemi ağzına alamaz, annem hakkında konuşamaz" şeklindeki popülist argümanının arkasında durmaya devam etti.

Yahu Biricik Hanım son derece kibar bir eleştiri getirip "Sizin anneniz yaşındayım. Annenize de mi bana davrandığınız gibi davranıyorsunuz?" sorusunu sordu. Çıldıracak ne var bunda?

Cidden 'ana ve/veya bacı karıştırma' meselesi mi?

Cidden 'ana ve/veya bacı karıştırma' meselesi mi?

Konuyu "Anayı, bacıyı karıştırma"ya getirmek nedir? Üstelik de anneniz yaşındaki bir kadına! Masaya yumruk atmak nedir? Tepsi fırlatmak, hem de konuyla alakasız Bülent Bey'in tepsisini yere atmak nedir?

Kameralar önünde "Mağdurum da mağdurum" psikolojisiyle Onur Büyüktopçu'ya sarılmak nedir? Sizi bilemiyorum ama ben Tayfun Bey'de bir 'fenomen ışığı' görüyorum.

Bizi sensiz bırakma, e mi?

Bizi sensiz bırakma, e mi?

MasterChef'e katılsa, elinin lezzeti kuvvetliyse ilk 5'e kalır, Survivor'a gitse ortalığı birbirine katar, BBG tekrar çekilse ciddi bir fan kitlesi yaratabilir.

Çünkü sivri. Çünkü standart dışı. Hayatlarımız o kadar standart ki haliyle bu tarz atraksiyonlara tanıklık etmek istiyoruz. Tayfun Bey'e ihtiyacımız var. Tayfun Bey, bizi sensiz bırakma, e mi?
 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak