25.06.2018 10:08 | Son Güncelleme:

Yeni Audi A7 Sportback

Bazı otomobil üreticileri lüks sedan segmentinden vazgeçemiyor. Bunlardan biri olan Audi A7 Sportback, lüks sınıf standartlarını yeniden belirliyor. Dört kapılı Coupei dinamik çizgiler ile sportif bir sürüş deneyimini sürücülere sunuyor. İşte İsveç'te fotoğraf çekimi gerçekleşen Audi A7 Sportback'in özellikleri...

Otomotiv dünyası, özellikle SUV'larla dolmuş durumda olsa da, bazı otomobil üreticileri lüks sedan segmentinden vazgeçemiyor. Audi A7 Sportback bunu en güzel örneklerinden biri. Dört kapılı Coupe, dinamik çizgiler, sistematik dijitalleştirme, sportif bir sürüş deneyimi ve çok yönlü bir alan konsepti ile Gran Turismo kavramının yeni tarzını ortaya koyuyor.

İsveç fotoğrafa çekiminde görüntülenen Audi A7 Sportback, coupe’yi andıran tavan çizgisi ile  jenerasyonunu yaşıyor ve arka bölümü ile diğer Audi modellerinden ayrılsa da sürücelerin beğenesini kazanacağını gözüküyor. 

İşte Audi A7 Sportback özellikleri: 

Yeni A7 Sportback’in dış tasarımı Audi’nin geniş yüzeylerin, keskin kenarların ve değişken ışık ve gölgelerin öne çıktığı yeni tasarım dili sunuyor. 

Geniş ve alçak tek parça ızgarası ve öne çıkan hava kanalları ile dikkat çekiyor.

Yatay olarak uzanan on iki ayrı ışık şeridi ve iki adet opsiyonel far seçeneğiyle aydınlatmaya imzasını atıyor.

Seride üst düzey bir özellik olarak sunulan, Audi lazer ışığı teknolojisiyle donatılmış HD Matrix LED farları, mavi ışıklı reflektör ile ayırt edilebiliyor. 

Yeni A8 ile başlatılan dijitalleşme stratejisinin devamında yeni Audi A7 Sportback, MMI dokunmatik ekran konseptiyle donatıldı. Buna göre, bir fonksiyonun etkinleştirildiği, ekrana dokunurken hissedilebiliyor ve klik sesi duyuluyor. 

Audi’nin opsiyonel olarak sunulan sesli kumanda özelliği, MMI navigasyon ve üstündeki sistemlerde doğal bir dil ile diyalog kurulacak şekilde tasarlandı. Bu sistem, hem araç içi bilgilerini hem de buluttan aldığı bilgileri kullanarak tüm verileri işliyor. MMI navigation plus sisteminde aynı zamanda Audi sanal kokpit uygulaması da yer alıyor.

Audi, yeni A7 Sportback’te 39 farklı sürücü asistan sistemi seçeneği ile karşınıza çıkıyor.

0-100 km/s hızlanmasını sadece 5.3 saniyede tamamlayan otomobil, 250 km/s ile limitlendirilmiş maksimum sürate sahip. Yani motor pek duyulmasa da gaz pedalına dokunulduğu anda performansı fazlasıyla hissetmek mümkün.


 

Bu habere ifade bırak
  • 4Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy4