Teknoloji
19.05.2017 - 12:18 | Son Güncelleme: 20.05.2017-10:05

Yeni iPhone'lar katlanabilir bir yapıda mı olacak?

Apple aldığı patentlere bir yenisini daha ekledi. Cupertino merkezli şirketin aldığı patent, gelecekte katlanabilir ekranlı bir iPhone modeli görebileceğimiz anlamına gelebilir.

Sitene Ekle

Samsung'un daha önce katlanabilir bir telefon üzerinde çalışmalar yürüttüğü biliniyordu. Apple da bu alanda yeni bir patent alarak harekete geçti. 

Apple'ın AR-GE ekibinin yeni iPhone'lar için iki farklı patent üstünde çalıştığını sizlere daha önce aktarmıştık. Firma şimdi ise esnek bir materyale sahip katlanabilir akıllı telefon patenti aldı. 

Görselde de görüldüğü üzere Apple'ın patentini aldığı cihazın her kısmı esnek bir yapıda. Ekran, gövde malzemesi, iç donanım ve pil gibi bileşenlerin esnek bir yapıda olduğu telefon bu sayede tamamen katlanabiliyor. Katlanma sonucunda herhangi bir zarar görmeyen telefonun esnek yapısı sayesinde sert bir zemine düştüğünde darbenin basıncını emerek zararı azaltacağı söyleniyor. 


Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!


Yorum Yazın
Gönder
Semih Saygıner hangisi ile uğraşmaktadır?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX