Yeni James Bond filmi hakkında ne biliyoruz?

25'inci James Bond filmi hakkında çıkıp duran, bir gelip bir giden dedikoduların yanında, netleşen bazı şeyler de var. Hazır ortada yeni bir söylenti yokken, şimdiye kadar netleşen ne varsa konuşalım...

Yeni James Bond filmi hakkında ne biliyoruz?

Bond, 25'inci kez Bond

Bond, 25'inci kez Bond

İngiliz beyfendisi James Bond, 25'inci kez sinema salonlarına dönmeye hazırlanıyor. Hala nasıl James Bond filmi çekildiğini düşünmemiz bir yana, bir yandan da izleyici kitlesini kaybetmemiş olmasına şaşırıyoruz. 25'inci filmle ilgili çıkan pek çok dedikodu var ve sizin için dedikoduları değil de, gerçekleri bir araya toplamak istedim.

1. Craig, Daniel Craig

1. Craig, Daniel Craig

Her James Bond filmi öncesinde yeni bir oyuncuyla ilgili iddialar ortaya atılıyor ve sonuçta rolü alan hep Daniel Craig oluyor. "Bir daha ancak paraya ihtiyacım olursa Bond rolünü kabul ederim" diyen Craig, paraya ihtiyaç duymuş olacak ki, yeni James Bond filminde de smokinleri çekiyor.

2. Kimin yönetmeni bu?

2. Kimin yönetmeni bu?

True Detective'de harika işler çıkaran, Beasts of No Nation'da lezzetli bir film ortaya koyan, Netflix yapımı Maniac'da ortalığı alevlendiren kıymetli yönetmen Cary Fukunaga, filmin yönetmeni olacak gibi görünüyor.

3. Başka kim var?

3. Başka kim var?

Her filmde karşımıza çıkan günümüzün ünlü oyuncularının yeni Bond filminde de olacağı konuşuluyor. Léa Seydoux, doğrulanan isimler arasında. Eli kolu uzun ama pek de yetenekli olmayan oyuncumuz Rami Malek'in de filmde kötü karakter olacağı düşünülüyor. İnşallah karakter dişlektir, yoksa işi zor. 

4. İsmi ne olacak?

4. İsmi ne olacak?

James Bond Bir Londra Polisiyesi!

Şaka şaka... Filmin ismi şimdilik belli değil ve yalnızca Bond 25 olarak anılıyor film.

5. Ne zaman vizyona girecek?

5. Ne zaman vizyona girecek?

Başlangıçta 8 Kasım 2019'da vizyona gireceği açıklanan 25'inci film, ilk önce 14 Şubat 2020'ye ve son olarak da 8 Nisan 2020'ye ötelendi.
 

6. Onların Bond'luk vasfı mı var?

6. Onların Bond'luk vasfı mı var?

Görünüşe göre Bond 25, Daniel Craig'in son James Bond filmi olacak ve eğer o filmin ardından bir James Bond daha çekilirse onda kimin James Bond olacağı şimdiden konuşuluyor. Pek çok kişi, Bond rolünü Idris Elba'nın alacağını düşünüyor. Bunları da mı görecektik?


andac.uzel@demirorenmedya.com
twitter.com/andacuzel

Bu makaleye ifade bırak