Yeni nesil Milli takımı beğendik mi?

2016 Avrupa Şampiyonası sonrası şimşekleri üzerine çeken Türk Milli Takımı yıllar sonra tekrar gündeme gelmeyi bildi. Ancak bu kez daha olumlu ifadelerle kendine yer buldu. Peki Yeni milli takımı beğendik mi?

Yeni nesil Milli takımı beğendik mi?

Tepki çekmişlerdi

Tepki çekmişlerdi

Fatih Terim önderliğinde 2016 Avrupa Şampiyonası’nda yaşanan “prim krizi” ve devamında gelişen olaylar futbol kamuoyunda Milli takım için kazanları kaynatmıştı.

Lucescu geldi

Lucescu geldi

Fatih Terim’den sonra takımın başına Lucescu geçti. Ancak olaylar yine durulmadı. Lucescu’nun tercihleri çok konuşuldu, çok eleştirildi. Sonuç olarak 2018 Dünya Kupası’nı kaçırdık. Ancak Lucescu ile devam edilmeme kararı alındı.

Şenol Güneş ile farklı tercihler

Şenol Güneş ile farklı tercihler

Yıllardır kemikleşen bir kadrosu olan ancak bir hayli yıpranmış olan “ünlü” isimler yerine yeni teknik direktörümüz Şenol Güneş daha genç isimlerle yola devam etme kararı aldı. Şenol Güneş’in gelir gelmez aldığı bu karar tekrar Milli Takım sempatisi yarattı.

Fransa galibiyeti umutları yeşertti

Fransa galibiyeti umutları yeşertti

Fransa’yı Konya’da net bir oyun ve skorla mağlup edince tüm Türkiye bu genç çocukları yürekten kutladı. Takımda her kafadan bir ses çıkmıyor, birlik ve beraberlik her şeye hakim oluyordu. Genç kadroya Burak Yılmaz, Emre Bölezoğlu gibi tecrübeler de monte ediliyor, takımdaki yol gösterici rolleri de iyi şekilde dağıtılıyordu.

İzlanda çelme taktı

İzlanda çelme taktı

Yıllardır şu İzlanda’dan neler çektik neler. Nedense sürekli ters geliyor bize. İzlanda’nın havasından mı suyundan mı nedir bir türlü istediğimizi yapamıyoruz İzlandalılar’a karşı.

Avrupa Şampiyonası’na gidebilir miyiz?

Avrupa Şampiyonası’na gidebilir miyiz?

Grupta dengeler her maç değişiyor. Fransa ile şimdilik ilk iki mücadelesi veriyoruz ve puanlarımız eşit. Andorra ve Moldova maçlarını firesiz geçmek çok önemliydi.

Sadece 2 gol yedik

Sadece 2 gol yedik

Milli takım oynadığı 6 maçta sadece 2 gol yedi (Onlar da İzlanda karşısında yenen goller). Savunma olarak son yılların en iyi takımıyız diyebiliriz. İleride ise yakalanan fırsatları daha iyi değerlendirebilirsek gruptan lider bile çıkabiliriz. Sonuç olarak yeni Milli Takım hepimizi heyecanlandırdı.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak