Yeni nesil popçuların reklam yarışı: Aleyna Tilki feat. Edis

Son günlerde genç popçularımız reklam filmlerinde boy gösteriyor. Bu akımın son temsilcileri Aleyna Tilki ve Edis... Bakalım kazanan kim olacak?

Yeni nesil popçuların reklam yarışı: Aleyna Tilki feat. Edis

Cevapsız Çınlama'dan Nasılsın Aşkta'ya dikey geçiş

 

 

Yalın’ın geleneksel dondurma reklamı şarkılarıyla ne yazları geride bıraktık... Neysi ki taze kan gerektiği fark edildi de bu yıl Aleyna Tilki tercih edildi. İlk defa kardeşiyle beraber bestelediği bir şarkı çıkardı Aleyna: 'Nasılsın Aşkta'. Rap müziğin yeniden doğuşu ile piyasadaki şarkıların metronomları da değişiyor. Araya bunlardan serpiştirmeyi ihmal etmemiş, iyi olmuş.

 

 

Ama bu şarkının, kariyerine bir katkı sağlamayacağını düşünüyorum. Bu sadece reklamın bir parçası... Duyduğuma göre temmuzda yeni bir şarkı daha çıkaracakmış Aleyna. Bakalım nasıl bir şey gelecek? 

 

Saçlarımız artık Edis'e emanet

 

 

Muz cumhuriyetinden seslendiği 'Bana Ne' ile sefa sürerken, birden yeni bir reklam kampanyasına daha dahil oldu Edis. Bir önceki reklamın rüzgarı daha yeni dinmişken, peşine bir yenisi daha eklendi. Bu sefer bir şampuan firması için Onurr ile birlikte hazırladığı 'Efsane Sensin' isimli yeni şarkısıyla izliyoruz Edis'i.

 

 

Her zaman ki gibi Edis dinamizmi, sözleri ve düzenlemesiyle özgüven aşılayan bir şarkı. Video klipte de takım ruhunun önemi vurgulanıyor. Gülşen Aybaba ve ekibini tebrik etmek lazım. Saçlarımız bu sene Edis'e emanet sanırım.

 

 

Yeni neler çıktı?

- Aydın Kurtoğlu - Gururdan Gömlek
- Hande Ünsal - Nerdesin?
- Betül Demir - Devlerin Aşkı Büyük Olur
- Ezra - Avaz Avaz
- Gülben Ergen - Müsaadenle
- Ersay Üner - Nokta (Albüm)
- Fatma Turgut - Elimde Dünya (Albüm)

furkancanhazar@gmail.com

Bu makaleye ifade bırak