25.06.2018 14:18 | Son Güncelleme:

Yeni Peugeot 308, 2020 yılında tanıtılabilir

Fransız otomobil üreticisi Peugeot ile yakın çalışan kaynaklardan gelen bilgilere göre, şirket 508'in tasarımından esintiler taşıyan Peugeot 308 modelinin hazırlıklarına başladığını duyurdu. Hibrit versiyonlara yer verileceği söylenen otomobil, 2020 yılında sürücülerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İşte tüm detaylar...

Fransız otomobil üreticisi Peugeot'dan gelen bilgilere göre, 508 modelinin tasarımından esintiler taşıyan 308 modelinin hazırlıklarına başladığı söyleniyor. Fransız şirketin yeni nesil 508 modelini tanıtmasının ardından, 308 modeli için çalışmalara başlandı. 2020 yılında tanıtılması beklenen otomobil hatchback, estate ve sedan formunda satışa sunulması bekleniyor. 

Modelin tasarımında 3008'den de esintiler olacak. Normale göre daha sportif bir görünüme sahip olacak modelin çatısı, eğimli olarak tasarlanacak. Yeni Peugeot 308, EMP2 platformunun yeni bir türevi üzerine tasarlanması bekleniyor. 

1.5 litrelik Blue HDI  dizel ünitenin yanı sıra çeşitli bensizli ünitelerin de kullanılması bekleniyor. 

Ön tekerleklere destek sağlayacak motorlarla toplamda 220 beygirlik bir güç çıkışı bulunacak. Golf GTI ve Focus ST gibi modellerin rakibi olan yeni 308 GTi versiyonunda da elektriklenme söz konusu. Yüksek paketlerde 8 ileri otomatik şanzımanın kullanılacağı yeni 308'de aşağılara inildikçe manuel şansızaman seçeneği kendini göstermeye başlayacak. 

Buna ek olarak üst paketlerde masaj ve havalandırma gibi fonksiyonlara sahip koltuklar, yeni bilgi eğlence sistemi ve dijital gösterge paneline yer verilecek. Bunun dışında Park Assist sistemi ve otomatik acil durum freni bulunacak. 

Gelen bilgilere göre tanıtımı 2020 yılındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak modelin satış fiyatının ise 21 bin euro civarında olması bekleniyor.
 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0