Yeni Star Wars dizisi 'The Mandalorian' ne anlatacak?

Jon Favreau, kişisel Instagram hesabından yeni Star Wars dizisinin isminin 'The Mandalorian' olduğunu duyurdu. Dizinin yönetmen koltuğunda Dave Filoni'nin olacağı konusunda da çok söylenti var. Peki  'The Mandalorian' dizisinde bizi neler bekliyor?

Yeni Star Wars dizisi 'The Mandalorian' ne anlatacak?

Disney'in canlı dizi kararı

Disney'in canlı dizi kararı

Bu sefer animasyon olmamasına çok sevindim. Fakat hoşuma gitmeyen şey, şu sıralar ne zaman bir Star Wars filmi çıksa, içerdiği olaylardan çok farklı, ayrı bir film izliyormuşuz gibi hissetmek... Bu yüzden yeni dizinin de böyle olacağını düşünüyordum. Dün açıklanan habere göre, dizinin adının 'The Mandalorian' olduğunu öğrendiğimde bu düşüncem azaldı. En azından güzel bir karakteri harcamamış olacaklar. Dizi Disney üzerinden 8 bölüm yayınlanacak.

Star Wars severler bu karakterin de harcanmaması gerektiği konusunda bana katılıyordur sanırım...

Peki kimdir bu Mandalorianlar?

Peki kimdir bu Mandalorianlar?

Mandalorian denilince akla ilk gelen isimler Boba Fett ve Jango Fett. Bu iki karakter de filmde kelle avcısı. 

Jango Fett, Star Wars Bölüm II-Klonların Saldırısı filminde ortaya çıkan bir karakter. İmparatorluğun askerlerinin temeli, Jango Fett'dir. Tüm askerler onun klonu olduğundan bu serüvenin ilerlemesinde büyük bir rolü var diyebiliriz.

Boba Fett'de Jango'nun genetik klonu. Jango Fett'in oğluymuş gibi yetiştirilen bir karakter. Bu klon askerlerin genleriyle oynanıyor ve karakterleri değiştiriliyor. Farklı uzmanlık alanlarında da eğitim alıyorlar. Alın size kocaman bir ordu!

Bu askerler de Mandalorian olarak karşımıza çıkıyor. Mandalorian'ların en iyi özellikleri de aşırı zeki olmaları ve liderlik vasıflarının diğer askerlere göre çok üstün olması.
 

Bambaşka bir Mandalorian

Bambaşka bir Mandalorian

Disney'in yeni aksiyon dizisinde, yukarda bahsettiğim Jango ve Boba Fett'ten ayrı bir hikaye olarak işlenecek. İmparatorluğun çöküşü ile "Güç Uyanıyor" filmindeki first order grubunun yükselişi arasında bir hikaye olacak ve bildiğimiz, benim bahsettiğim Mandalorian'dan çok daha farklı bir Mandalorian karakteri bizi bekliyor. Zaten geçtiği dönem de farklı.

Bambaşka bir hikaye geliyor. Başta dediğim, Star Wars temasından tamamen kopmazlarsa her şey daha güzel olur. Favreau açıklama yaptığı yazısında, galaksinin uzak bir köşesindeki yalnız bir silahşörün çektiği sıkıntılardan bahsedileceğine değindi...

Başrol için kim aday?

Başrol için kim aday?

Söylentiler, Narcos ve Game Of Thrones dizilerinden gözlerimizin aşina olduğu oyuncu Pedro Pascal'ın bu dizide başrolü üsteleneceği yönünde. Pedro oynasa fena da olmaz gibi geliyor. Bakalım bu dizide Pedro gibi başka hangi tanıdık yüzleri göreceğiz? 
 

Bu makaleye ifade bırak