Dünya

07.09.2011 - 13:43 | Son Güncelleme: 07.09.2011-13:46

Yeni trend: "Batmanning"

Dünyada ‘Planking’ ve ‘baykuş gibi tünemekten’ sonra ayakları üzerinde ters durma olarak bilinen ‘Batmanning’ salgını başladı.

Sitene Ekle

Asya ve Avustralya'da popüler olan ve alışılmadık ya da uygunsuz bir yerde yüzüstü uzanmayla oluşan Planking, hızla yayılırken bu salgında eller, vücudun iki yanına getirilerek fotoğraf çekilip internette yayınlanıyor. Bu aktivite için olabildiğince halka açık ve kalabalık yerler seçiliyor.

Ancak, bu salgın sürerken bir grup macera tutkunu film kahramanı ‘Batman’den etkilenerek bu kez ‘Batmanning’ modası yaydı. Ayaklarını bir yerlere sıkıştırarak ters havada duran gençler bunun için ev ve kapalı otoparkları tercih ederken başlarının üzerine düşme tehlikesini de göze alıyor. Bu görüntüleri internette paylaşan gençleri cidde tehlike beklediği vurgulandı. Uzmanlar bundan önceki benzer salgınların da oldukça tehlikeli olduğunu ölüm veya sakat kalma vakalarının kaydedilebileceğini söyledi.

 


Etiketler:
Osmanlı Devleti'nin ilk hükümdarı kimdir?
©Copyright 2011 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.