Ankara

Yerel Haber
07 Ekim 2014 - 12:37

YENİMAHALLE ŞAMPİYONLAR YETİŞTİRİYOR

IHA

Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Goalball Kadın ve Erkek Takımları düzenlenen Goalball Kız ve Erkek 1. Lig Türkiye Şampiyonası’ndan kupayla döndü.
Hentbol Kadınlar Süper Kupası’nı ilçeye getiren Yenimahalle Belediyesi Kadın Hentbol Takımı’nın ardından, Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Goalball Kadın ve Erkek Takımları da 28 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Goalball Kız - Erkek 1. Lig Türkiye Şampiyonası’ndan kupayla döndü.
6 yıldır dünya gol kraliçesi unvanını elinde bulunduran Sevda Altınoluk’un da yer aldığı Yenimahalle Belediyesi Goalball Kadın Takımı, Türkiye Şampiyonu olurken, dünya gol krallığı ikincisi Ekrem Gündoğdu’nun yer aldığı Erkek Takımı ise şampiyonanın ikincisi olma başarısını gösterdi.
Kupa sevinçlerini Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’la paylaşan yıldızlar, desteklerinden dolayı Yaşar’a madalya takdim etti.
“YENİMAHALLE’Yİ BİR NUMARA YAPTINIZ”
Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Dilek Bilgilier, beraberindeki Kulüp Onursal Başkanı Erol Sayyıdan, Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkan Vekili Hasan Sayyıdan, Milli Antrenör Salih Sayyıdan ve şampiyon sporcular Sevda-Sevtap Altınoluk, Ali Güneş, Ekrem Gündoğdu ile birlikte Başkan Yaşar’ı ziyaret etti.
Kulüp Başkanı Bilgilier, Yaşar’a takımlarına sağladığı imkanlar için teşekkür ederek “Bu başarımızın mimarı sizsiniz” dedi. Kulüp Onursal Başkanı Erol Sayyıdan ise Yaşar’a teşekkürlerini sunarak “Yenimahalle’yi engelli sporlarında bir numara yaptınız” ifadelerini kullandı.
Göreve geldiği günden beri engellilerin yaşam hakkını savunduğunu kaydeden Yaşar, “Her sağlıklı bireyin bir potansiyel engelli olduğu bilinciyle engelli gruplarımıza sahip çıkıyoruz” dedi. Türkiye’nin ilk Ampute Futbol Tesisi’ni belediye olarak hizmete açtıklarını hatırlatan Yaşar, bu dönem hayata geçirecekleri Umut Evi proje hakkında da konuklarına bilgiler verdi. Buranın engellilere umut olacağını ve tüm engelli gruplarının bu mekanda sosyal aktivitelerde bulunarak, hayatı seveceklerini belirten Yaşar, sporcularını tek tek tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
YENİMAHALLE’NİN BAŞARI KRALİÇESİ
Yenimahalle Belediyesi’nin sağladığı imkanlarla başarılarının arttığına değinen dünya gol kraliçesi ve milli takım oyuncusu Sevda Altınoluk, bu spora 12 yaşında başladığını ve 13 yıldır Goalball oynadığını söyledi. Yenimahalle belediyesi çatısı altında antrenörler Salih Sayyıdan ve Osman Karalı’nın destekleriyle bu başarıları elde ettiğini kaydeden Altınoluk, “Sporla hayatım değişti. Daha sosyalleştim, yeni yeni dostluklar edindim. Hiç görmediğim yerleri görme fırsatım oldu. Dünya genelinde tanınan biri oldum” dedi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.