Mersin

Yerel Haber
10 Mart 2015 - 10:56

YENİŞEHİR BELEDİYESİ SPOR SALONU TAKIMLARA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

IHA

Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi tarafından yaptırılan, Yenişehir Belediyesi Spor Salonu amatör ve profesyonel kulüplere antrenman ve maç yapma olanağı sunuyor.
Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, 2008 yılında gerçekleştirdikleri bu projeyle Avrupa düzeyindeki turnuvalarla hem ülkenin hem de Mersin’in tanıtımını yapma fırsatı bulduklarını söyledi. Genç, "Uluslararası düzeydeki turnuvaların Mersin’de yapılmasının tek nedeni, 530 kişi kapasiteli salonumuzun Türkiye’de sadece hentbol çizgileri olan tek salon olmasıdır. Ayrıca yapmış olduğumuz bu salon bir çok amatör ve profesyonel spor kulübüne de ev sahipliği yapmaktadır. Amacımız gençlere spor yaptırarak hem amatör sporlara teşvik etmek hem de gençleri kötü alışkanlıklardan korumaktır. Çocuklarımız burada hem sporu seviyor hem de becerilerini geliştiriyorlar. Ayrıca dostluk kardeşlik ve birlikte yaşama duyguları da pekişmiş oluyor. Biz Yenişehir Belediyesi olarak amatör spor kulüplerine her zaman destek olmaktan son derece mutlu oluyoruz. Önümüzdeki yıllarda da spora desteklerimiz artarak devam edecektir" dedi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.