Geri Dön

Atıklar, Geri Dönüşüm Parkı oldu

Atıklar, Geri Dönüşüm Parkı oldu

Atıklar, Geri Dönüşüm Parkı oldu

Ceyhun ÖZER/CEYHAN,(Adana),(DHA)- ADANA'nın Ceyhan ilçesinde atıklardan üretilen malzemelerle oluşturulan Geri Dönüşüm Parkı açıldı.
Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda yapımı tamamlanan parkın açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz ve Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar katıldı. Özellikle çocuklara çevre bilinci kazandırmayı ve geri dönüşümün önemini anlatmayı hedeflemesi açısından büyük önem arz eden geri dönüşüm parkının açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından protokol konuşmaları ile başladı. Başkan Aydar, "Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar göreve geldiği günden bu yana ilk asfaltı Ceyhan’da döktü, ilk yolu Ceyhan’da yaptı, ilk altyapı çalışmasına Ceyhan’da başladı. En kısa zamanda da Ceyhan’ın alt yapı ve su sorununu tarihe gömecek. Şimdi de Adana’nın ilk geri dönüşüm parkını yine ilçemize yapıyor. Kendisine Ceyhan halkı adına çok teşekkür ediyorum. Çevre bilinci oluşturmak için böyle bir parkın yapılacağı en doğru yer bir okul bahçesiydi. Bugün burada açılışını yaptığımız park, küçük bir hizmet gibi görünse de çevre bilincini oluşturmak adına büyük bir adımdır" dedi.
'KADİR BAŞKANIN YANINDAYIM'
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, "Ceyhan benim gençliğimde bir cazibe merkeziydi. Yaptığımız hizmetlerle yine o ihtişamlı günlerine kavuşacak. Bugün burada açtığımız geri dönüşüm parkı özellikle çocuklarımızda çevre bilincini oluşturmak için bir okul bahçesine yapıldı. 2030 yılına kadar sıcaklık artışını düşürecek çalışmalar yapmazsak dünyamız bir felaketle karşı karşıya kalacak. Bu geri dönüşüm parkı sadece bir işarettir. İklim değişikliği ile mücadele kapsamında yapılacak bütün hizmetlere desteğimiz tamdır. Ben her zaman Ceyhan halkının ve Kadir başkanın yanındayım" dedi.
ENGELLİLERE TEKERLEKLİ SANDALYE
Açılış töreni Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencilerinin plastik atıklar kullanarak yaptıkları kıyafet defilesi ve yine plastik atıklardan yaptıkları müzik aletleri ile verdikleri mini konser ile son buldu.  Açılış törenin ardından Başkan Aydar ve Başkan Karalar engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye dağıttılar.

FOTOĞRAFLI
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber