Karacaoğlan'da Doğalgaz Sevinci

Karacaoğlan’da doğalgaz sevinci

Karacaoğlan'da Doğalgaz Sevinci

ADANA, (DHA)- YÜREĞİR Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, "Yüreğir’de doğalgazın yaygınlaşması için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz. Yüreğirli bu konforu hak ediyor" dedi.
Yüreğir Karacaoğlan Mahallesinde, Aksa Çukurova Doğalgaz Anonim Şirketi'nin 2019 programı kapsamında bulunan ve yapımı tamamlanan sokaklar için gaz verme töreni düzenlendi. Törene AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Yaşar Turan, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, burada yaptığı konuşmada, "Doğalgaz konforunu Karacaoğlan Mahallesi sakinlerimizle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şuan binden fazla konutumuzun faydalanacağı şekilde şebeke döşenmiş durumda. Diğer sokaklarımız ve mahallelerimizin de doğalgaz ile buluşması için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz. Yüreğirli bu konforu hak ediyor. Yüreğir’in diğer ilçelerimizle arasındaki gelişmişlik farkını hızla kapatma gayreti ile Telekom, Enerji Sa ve Aksa Gaz’a ilçemize yapacakları yatırımlar için tüm imkanlarımızı seferber edeceğimizi ifade ettik. Takdir edersiniz ki bu firmalarımız devlet kurumu değil özel firmalar. Biz rica ettik 2 ayda bin 100 konutu tamamladılar. Vazgeçmek yok, devam edeceğiz. Biz bir taraftan abone olacağız, bu arkadaşlarımızda elbette kar zarar hesabı yapacak. Gerçekçi olalım. Biz ilçemize yapılacak bütün yatırımlara sonuna kadar destek olacağız" dedi.
Aksa Çukurova Doğalgaz Anonim Şirketi Adana Bölge Müdürü Tufan Duman ise “Karacaoğlan mahallemize 5,5 kilometre yatırım yaptık. Bin 100 konutumuz gaz kullanabilir durumda. Yatırım yaptığımız bölgede 580 bina var. Bunlardan 201’i abone olmuş durumda. Yaklaşık 350 - 400 binamız henüz aboneliğini tamamlamadı. Yatırımlarımıza devam edeceğiz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber