Burdur'da 2400 kişilik yurt

Burdur'da 2400 kişilik yurt

Burdur'da 2400 kişilik yurt

 

Mesut MADAN/BURDUR, (DHA)- BURDUR'da toplam 2400 öğrenci kapasiteli KYK yurtlarından 2'sinin inşaat çalışmaları sürerken, diğeriyle ilgili sürecin tamamlanması bekleniyor.
AK Parti Burdur milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur kentte yapımı devam eden ve yapılacak öğrenci yurtlarıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Burdur Merkez Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Yerleşkesinde yapımı devam eden yurtla ilgili açıklama yapan Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, "Üniversitemiz kampüs alanı içerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapımı gerçekleşen ve proje maliyeti 48 milyon 221 bin TL olan 1000 kişilik yurt inşaatımız hızla devam etmektedir. A, B ve C olmak üzere 3 bloktan oluşan inşaatta, A ve C bloklarda çatı imalatı, B blokta 1'inci kat kolon perde yapımı devam etmektedir. Sosyal tesiste ise 2'nci kat kolon perde yapımı devam etmekte olup, yönetim binası yapımı da hızla devam ediyor. İnşaatın fiziki gerçekleşme oranı yüzde 34'tür. Çalışmaların hızla tamamlanarak, öğrencilerimizin hizmetine sunulması için takibine devam edeceğiz" dediler. 
Özçelik ve Uğur, Bucak'ta yapımı devam eden KYK yurduyla ilgili olarak da "Bucak ilçemizde 2018 yılında tamamlanması planlanan ancak yüklenici firma tarafından yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı yavaşlayan 500 kişilik yurt inşaatının hızlandırılarak tamamlanması için Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile görüşmeler gerçekleştirdik. Yurt binamızın fiziki gerçekleştirmesi yüzde 44'tür. Yapılan görüşmelerden sonra 2019 Ekim ayında işin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından devri alınmış olup, yüklenici firmaya 500 gün ek süre verilmiştir. Yurt inşaatının hızla tamamlanması için takibimiz devam edecektir" ifadelerine yer verdi. 
Özçelik ve Uğur, Burdur merkezde yapımı gerçekleşecek olan 900 kişilik KYK yurdunun ihalesinin yapıldığını, itiraz sürecinin ardından yer teslimi yapılacağını da kaydetti.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber