Diyarbakır'da Çiftçilere Destek

Diyarbakır'da çiftçilere destek

Diyarbakır'da Çiftçilere Destek

Selim KAYA- Elif FİLİZ/ DİYARBAKIR,(DHA)- DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere destek amacıyla Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti'ne katılacak.
Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti'ne Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi katılım sağlayacak. Çiftçilere destek olmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi'nin heyete katılmasıyla ilgili Tarım Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nda (TKDK) toplantı düzenlendi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkan Vekili ve TKDK İl Koordinatörü Hikmet Güneş, başkanlığında yapılan toplantıda, Büyükşehir Belediyesi'nin heyete katılımı değerlendirildi. Toplantıda Güneş, bu uygulama Türkiye'de bir ilk olduğunu ifade ederek, "Diyarbakır Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sşsayın Hasan Basri Güzeloğlu'nun talimatları ile ilk meclis toplantımızda belediyenin, Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Müteşebbis Heyetine katılıma durumunu görüşmek üzere bir araya geldik. Bu proje pilot olarak ilk kez Diyarbakır'da uygulandı. Sayın valimizin talimatları doğrultusunda yeni süreçte Diyarbakır için bu kadar önemli olan bir projenin teknik, idari ve yönetimsel zaaflardan dolayı başarısız olmasına müsaade etmeyeceğiz. Yeni süreç tamamlandığında Büyükşehir Belediyesi, siz yatırımcıların rahat bir ortamda hayvancılık faaliyetlerini yürütmesi için gerekli kurumsal desteği sağlayacaktır" dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber