Mahçiçek'ten engellilere merkez müjdesi

Mahçiçek'ten engellilere merkez müjdesi

Mahçiçek'ten engellilere merkez müjdesi

KAHRAMANMARAŞ, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ'ın Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında belediye olarak engelliler için iki merkez yaptıklarını ve açılışı da kısa bir sürede yapacaklarının müjdesini erdi.

Hanefi Mahçiçek, yayınladığı mesajında herkesin potansiyel bir engelli adayı olduğuna dikkat çekti. Engellilerin hakları, eşitliği ve topluma kazandırılmasının herkesin görevi olduğunu ifade eden Mahçiçek, mesajında şunları kaydetti:

"Bizler de bu misyonla ilçemizde bir ilki gerçekleştirerek yapımını tamamladığımız, hem eğitim hem de sanatsal faaliyetleri öğrenebilecekleri, duyu bütünleme atölyesi, fiziksel beceriler için atölye çalışmaları, müzik resim, dans atölyeleri ve aynı zamanda ailelerinin de eğitim almaları için inşaatını tamamladığımız DOKMER (Down Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi) ile down sendromlu çocuklarımız ve aileleri için büyük bir eksiği giderdik.

Engelli çocuklarımızı da unutmadık ve onların da eğitim alabilecekleri ve sanatsal faaliyetleri öğrenebilecekleri, ailelerin çocuklarını günübirlik, güvenle bırakabilecekleri KIYAM’ın (Kısa Süreli Yaşam Merkezi) yapımını tamamlayarak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze protokolle devrini sağladık.

Bu merkezlerimizde çocuklarımız hem eğitim alacaklar hem eğlenecekler ve ailelerimizin de üzerindeki yükü bir nebze olsun hafifletmiş olacağız. Dünya Engelliler Günü münasebetiyle her vatandaşımızın engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmalarını ve haklarına sahip çıkıp, saygılı olmalarını temenni ediyorum."

FOTOĞRAFLI

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber