13.08.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 13.08.2017-2:30 A-A+

YEŞİL ERİK GİBİ ŞARKI‘Bu Sayılmaz’ dizisinde Cengiz (Settar Tanrıöğen) Gümbür Bar’ın sahibi olarak, “Yaza damgasını tak diye vuracak bir şarkı bulmam lazım. Yaz parçası çok önemli, yeşil erik gibidir. O çıktığı zaman yaz geldi dersin” şeklinde konuştu. Yaz şarkılarının güzel tarifiydi.

Sol liberal kanal hangisi olur?

TRT Haber’in ‘Geniş Açı’ programında Tarık Çelenk, “Çok sol liberal bir 
kanalda tartışıyorduk” diye bir söz söyledi. Ev ahalisi merak etti, “Acaba 
bu sol liberal kanalımız hangisi?” Yoksa CNN Türk mü? 

Hayat kurtaran hareket nerede?

Kanal D ana haber bülteninde, ‘Hayat Kurtaran Hareketler’ başlıklı bir haber ekrana geldi. Üç küçük çocuğumuzun nefes borusuna ayrı ayrı kabak çekirdeği, zeytin çekirdeği ve patlamış mısır tanesi kaçmış. Yatağa bağlı yaşıyorlar. Spiker, “Böyle durumlarda neler yapmamız, hayat kurtarır? Son derece basit hareketler” dedi. 

Dr. Günay Cantürk, “Çevirip sırtına kuvvetli vurmayla evde en azından bunu yapabiliriz” diye açıkladı. Bir çocuğu ters çevirmiş anne görüntüsü geldi ekrana, o kadar. 
Ev ahalisi pür dikkat, “Yahu hareketi tam göstersenize” dedi. Mizanseni pek sever özel kanal haber bültenleri. Tam da buna müsait bir haber, ama yapmadılar!

78 milyon otoyol kenarında oturuyor!

BBC Earth’de ‘En Zorlu Yerlerde Olmak’ programında Londralı taksici Mason McQueen, Hindistan’ın Mumbai şehrinde mesleğini icra ediyor. Şartlar felaket. Otoyolun kenarında kadın ve çocuklar var. Evleri burasıymış. İngiliz şoför, “Hindistan’da 78 milyon evsiz insan var” diye bilgi veriyor. 1 milyar 326 milyonluk bir ülkede bu kadar evsiz gayet normal!

KARE DONUNCA

CNN Türk’te Ebru Baki, borsa ve döviz durumlarını bu kıyafetle anlattı. Ev ahalisi, “Herhalde tatilden yeni geldi, vakit olmadı eve uğramaya” dedi. FOX’ta ise Seda Hanım malum ‘Ne Seninle Ne Sensiz’ diyor. Ona da, “Kombinezonla çıkmış herhalde aceleden üzerini giymeyi unutmuş” yorumu geldi. 

Bilgi YarışmasıAlın yazısı, yazgı anlamına gelen sözcük nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.