Yeşilçam’ın en korkunç sahneleri

Genelde dram, aksiyon ve komedi ağırlık filmlerin yer aldığı Yeşilçam’da zaman zaman korkunç sahneler de yer almıştır. Tabii filmin geneli olmasa da kısa süreli bu sahneler zihinlerde yer ediyor. Gelin bakalım o sahneler hangileri.

Yeşilçam’ın en korkunç sahneleri

Tarkan’daki ahtapot

Tarkan’daki ahtapot

Bir nesli denize girmekten soğutan sahnedir. Kocaman bir ahtapot gelip sizi denizin içine çekiyor. Acaba bu kadar korkunç olacağını tahmin etmiş miydi yönetmen Mehmet Aslan? (Tarkan: Viking Kanı)

Hacı Bumbala

Hacı Bumbala

Hoppala cuppala

İki kuruş on para

Kumbara kapkara maskara

Gel ya Hacı Bumbala gel

Duasıyla(!) gelen Hacı Bumbala karanlığın içinden çıkıp uçuyordu. O zamanın imkanlarıyla nasıl yapılmış bu sahne hala anlamış değilim, büyük başarı. Bu arada oynayan kişi de Fatma Girik’tir. (Kanlı Nigar)

Gulyabani

Gulyabani

Bunun üzerine söylenecek çok şey var ama bana göre Yeşilçam’ın en korkunç anıdır. Hele ki fondaki gerilim müziği ve efekti. Çocuk aklıyla izleyince Süt Kardeşler filmi komedi yerine gerilim filmi oluyor. (Süt Kardeşler)

Şeytan

Şeytan

The Exorcist filminin Türk uyarlaması olan Şeytan filmi aslında korkunç olmasının yanında komikti de. Başarısız bir uyarlamaydı, Canan Perver’in çocuk yıldız olduğu yıllardan bir filmdi.

Tarkan’daki çivili adam

Tarkan’daki çivili adam

Yine bir Tarkan filmi ile karşı karşıyayız. Kahramanımızı öldürmek isteyen pörtlek gözlü, çivili adam oldukça korkunçtu. (Tarkan)

Bu makaleye ifade bırak