06.11.2009 16:03 | Son Güncelleme:
ANKARA(ANKA)

Yeşilırmak Elektrik Dağıtım 441.5 milyon dolar ile Çalık’ın

Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin yüzde 100 kamu hissesinin özelleştirilmesi ihalesine en yüksek teklifi 441 milyon 500 bin dolar ile Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. verdi.

Yeşilırmak Elektrik Dağıtım 441.5 milyon dolar ile Çalık’ın

Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin yüzde 100 kamu hissesinin özelleştirilmesi ihalesine en yüksek teklifi 441 milyon 500 bin dolar ile Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. verdi.
Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin ihalesi bugün gerçekleştirildi.

Komisyon başkanlığını Özelleştirme İdaresi (ÖİB)Başkanvekili Ahmet Aksu’nun yaptığı ihaleye, Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş., Anadolu Doğalgaz Dağıtım A.Ş., Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş., Çorum Elektrik ve Doğalgaz Ticaret A.Ş., KCETAŞ-Ayen O.G.G., Park Holding A.Ş., Özaltın İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş., Aydem Elektrik dağıtım A.Ş., SII Enerji ve Üretim Ltd. Şti., Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş., Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.-CEZ a.s.-Akkök Sanayi Yatırım ve Geliştirme A.Ş. O.G.G. katıldı. Birinci elemesiz turda en yüksek teklif 270 milyon dolar oldu.

Birinci elemeli ilk turda en düşük teklifi veren Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.-CEZ a.s.-Akkök Sanayi Yatırım ve Geliştirme A.Ş. O.G.G. ihaleden elenirken en yüksek teklif 300 milyon 600 bin dolar oldu. Elemeli ikinci turda KCETAŞ-Ayen O.G.G., üçüncü turda Park Holding A.Ş., dördüncü turda Aydem Elektrik Dağıtım A.Ş., beşinci turda ise Çorum Elektrik ve Doğal Gaz Ticaret A.Ş., en düşük teklifi vererek ihaleden elendi.

Açık artırmaya 7 şirket kalırken, açık artırmaya başlangıç bedeli 386 milyon dolar, açık artırma aralığı ise 500 bin dolar olarak belirlendi. Açık artırmanın birinci turunda Limak, SII ve Özaltın ihaleden çekildiğini açıkladı. Cengiz Elektrik ikinci turda, Kolin inşaat on ikinci turda ihaleden çekildi. Anadolu Doğalgaz ile Çalık arasında devam eden açık artırma yarışında 45. turda en yüksek teklifi 441 milyon 500 bin dolar ile Çalık Enerji verdi.
İhale sonrasında Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Saim Dinç, bundan sonra gerçekleştirilecek dağıtım ve üretim ihaleleriyle de ilgilendiklerini ifade ederek, ödeme üzerinde de çalışacaklarını söyledi. Dinç, bölgenin sıhatli ve güzel olduğunu, kayıp ve kaçak oranlarının ise düşük olduğunu sözlerine ekledi.

ÇORUH ELEKTRİK DAĞITIM’A EN YÜKSEK TEKLİFİ AKSA VERDİ

 

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
Etiketlerdoğalgaz