15.03.2010 10:31 | Son Güncelleme:

YGL onur listesinde 2 Türk

Young Global Leaders Forum’u, Vodafone Türkiye Genel Müdürü Serpil Timuray ile JPMorgan EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) Bölge Sorumlusu Cenk Aydın’ı onur listesinde gösterdi.

YGL, 2004 yılında Dünya Ekonomik Forum’u kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Schwab tarafından başlatılan ve yine bu yönetimle ortak olarak ve hem ağ hem de yatırım anlamında desteğiyle ilerletilmiş bağımsız bir kuruluş olarak görev yapıyor.

YGL’nin amacı; uluslararası arenada dünyanın en seçkin, yeni nesil, başarılı liderlerini küresel platformda bir araya getirerek, bu liderlerin yetenekleri, bilgi birikimleri, başarı grafikleri, hikayeleri ve yöntemlerini, yine global anlamda duyurarak, ekonomik, ticari ve akademik anlamda ortak bir fayda sağlamak. Bu yolla global krizlere çözüm amaçlı bakış açıları üreterek, bu çözümleri global, bölgesel veya yerel anlamda değerlendirmek.

YGL seçim komitesi her yıl, birbirinden farklı coğrafyalardan, sektörlerden ve bakış açılarından olan 40 yaş ve altı Young Global Leader olabilecek yaklaşık 300 yöneticiyi seçiyor.

"Onur Üyesi" olarak seçilen bu liderler, komiteye aktif üye olmaları için davet ediliyor. Onur üyesi olarak seçilmiş ve aktif üye olmak üzere davet almış bir yönetici aktif üye olmayı kabul etmezse yine yıl boyunca, Dünya Ekonomik Forumu, Küresel Genç Liderler Onur Üyesi olarak listelerde anılmaya ve Onur Üyelerine sunulan ayrıcalıklardan faydalanmaya devam ediyor. Söz konusu kişiler aktif üye olmayı tercih ederse, komitenin sunduğu tüm ayrıcalıklardan yararlanabildiği gibi minimum 3 yıl bu listede yer alıyor.

Onur Üyesi olarak seçilen Timuray ile Aydın’a YGL, aktif üye olmak için davet de bulunacak.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0