Yıl ortası raporu: 2019'un en iyi 10 video oyunu

2019 yılı, şimdiye kadar video oyunların yılı oldu. Bu yıl da epey güzel oyunlar gördük ve oynadık. Peki şimdiye kadarki en iyi oyunlar hangileri?

Yıl ortası raporu: 2019'un en iyi 10 video oyunu

2019'un ilk 6 ayını bitirdik. Güzel filmler, kitaplar, albümler biriktirdik.

Peki, video oyunları? O cephede de harika işler gördük...

Bu yılın şimdiye kadar çıkan en iyi video oyunlarına bakalım.

10. Tetris 99

Tetris'e yeni, innovatif bir bakış açısıyla yaklaşan Tetris 99, efsanenin geri dönmesini sağladı.

Battle royale türüne benzer bir geliştirmeyle hazırlanan oyun, oldukça ses getirdi.

99 kişiyle aynı anda oynayarak birinci olmaya çalışıyorsunuz. 
 

9. Devil May Cry 5

Baştan sona ilgi çekici bir oyun. Pek çok farklı silah ve obje var. Oynadığınız her dakika kendinizi rock konserinde hissetmenizi sağlıyor. 

8. Kids

Twitch yayıncısı Can Sungur bu oyunu oynarken çok eğlenmiş ve oyunun içeriğini epey övmüştü. Şöyle bir baktığınızda, gerçekten de haklı. Farklı ve deneysel bir oyun deneyimi sağlıyor Kids. Yenilikçi, minimal, basit kontrollü.. Ne olduğunu nasıl anlamak isterseniz öyle anlıyorsunuz.
 

7. My Friend Pedro

'Kötü çocukları' öldürmek için yaratıcı yöntemler bulmaya çalıştığınız My Friend Pedro, bu yılın en iddialı oyunlarından biri oldu.

Tek bir tuşa basarak 'slow motion'da oynayabilmeniz de cabası!
 

6. Baba is You

Gelmiş geçmiş en ilginç puzzle oyunlarından biri. Oyuncular, Baba'yı 'yönlendirerek' bir yere taşımanın yanında, kurallarını kendi avantajlarına çevirmeye çalışıyorlar.

5. Cadence of Hyrule

The Legend of Zelda, her zaman müzikle ciddi bir bağa sahipti. Ancak, Cadence of Hyrule, bunu fantastik öğelerle bir adım ileri taşıdı. Crypt of the Necrodancer'ın yaratıcılarının hazırladığı oyun, ritim bazlı hareket etmeye dayalı bir mantığı sahip.

4. Sekiro: Shadows Die Twice

Yılın şimdiye kadarki en rekabetçi ve zorlayıcı oyunu olan Sekiro, fantastik aksiyon ve macera türlerini bir araya getirerek puzzle potasında eritiyor.
 

3. Life is Strange 2

Başarılı olsun olmasın, devam oyunuyla piyasaya çıkacak cesareti bulmak önemli. Özellikle başarılarınızın sorgulandığı bir dönemse...

Yepyeni oyuncular, konum, temalar ve süper güçlerle Life is Strange 2, hem bir devam oyunu hem de 'daha iyisini' yapmanın tatlı telaşı.

2. Super Mario Maker 2

Super Mario Maker 2, ilk oyunun güzel yaptığı her şeyi alıp üzerine daha da iyilerini ekleyerek karşımıza çıktı.

Yeni stiller, yeni zorluklar ve  bölümlerle ikinci oyun çok iyi bir çıkış yakaladı.

1. Resident Evil 2

Resident Evil'in yeniden yapımı olan oyun, Resident Evil 7'nin kullandığı motorun aynısını kullanarak yepyeni bir şey üretiyor. Çarpıcı derecede iyi olduğunu da kabul etmeliyiz. 

andac.uzel@demirorenmedya.com

Bu makaleye ifade bırak