Yıl ortasına özel en iyi 10 Netflix yapımı

2019 dizi ve filmseverler açısından olağanüstü başladı. Netflix sayısız orijinal yapımını piyasaya sürdü. Yıl ortasına gelmişken de hız kesmeden devam ediyor. Bakalım en iyileri hangileri?

Yıl ortasına özel en iyi 10 Netflix yapımı

10- Fyre

10- Fyre

Fyre: Asla Gerçekleşmeyen En Büyük Parti. Yaşanmış bir olayı anlatan bu belgesel tarzındaki dizi Billy McFarland isimli organizatörün asla gerçekleştirmediği 'Fyre' adlı festivali konu alıyor. Dolandırıcı mı yoksa hayal edip gerçekleştirememiş biri mi?

9- The Perfection

9- The Perfection

Viyolonsel virtüözü olan Charlotte, ölümcül hastalığa yakalanan annesine bakmak için kendi hayatından vazgeçmiş bir kadındır. Enstrümanında bir dahi olmasına rağmen buna vakit ayıramaz. Yıllar geçtikçe bu yarası daha da büyür. Uzun zaman sonra eski eğitmenleriyle tekrar görüşür. Eğitmenlerinin yeni gözdesi Lizzie'yle de tanışır. Lizzie, Charlotte'un olmak istediği yerdedir. İkilinin arkadaşlıkları farklı sonuçlar doğurur.

8- Dead to Me

8- Dead to Me
Christina Applegate ve Linda Cardellini'li kadrosuyla dikkat çeken film kara komedi türünde. Jen, tuhaf bir mizah anlayışına sahip, öfke sorunları olan genç bir kadın. Genç yaşında eşini kaybetmiş ve travmayı atlatamamış. Karakter olarak ondan çok farklı olan Judy ile tanıştığında hayatı kökten değişir.

7- I Think You Should Leave with Tim Robinson

7- I Think You Should Leave with Tim Robinson

Bir sosyopat olan Tim Robinson'ın absürt mizah tarzındaki hikayesini konu alıyor. Saturday Night Live'in yazarlarından olan Tim Robinson, program için yazdığı skeçleri de bölümlerinde konu ediniyor.

6- One Day at a Time (3. sezon)

6- One Day at a Time (3. sezon)

One Day at a Time ilginç bir aile dram/komedisi. Dul bir kadın olan Penelope, ergen yaşlardaki oğlu ve kızını Kübalı annesi Lydia'nın yardımlarıyla büyütmeye çalışıyor. Lydia olabildiğince eski kafalı ve ilginç bir karakter. Penelope'un apartmandan arkadaşı Schneider'ı da sık sık aileyle beraber görüyoruz.

5- Always Be My Maybe

5- Always Be My Maybe

Romantik komedi türündeki tatlı bir film. 15 yıl sonra tekrar buluşan çocukluk arkadaşları Sasha ve Marcus'un hikayesi anlatılıyor. Başarılı bir şef olan sasha ve yerel müzisyen olan Marcus, bir arada oldukça ilişkileri eski haline dönmeye başlar. Bazı engeller dışında tabii...

4- Şemsiye Akademisi (The Umbrella Academy)

4- Şemsiye Akademisi (The Umbrella Academy)

Süper kahramanların olduğu bir akademi olan 'Şemsiye Akademisi' birbirinden farklı güçlere sahip 6 kardeşe ev sahipliği yapmaktadır. Babalarının gizemli ölümünün ardından bir araya gelen kardeşler birbirleriyle pek anlaşamasa da insanlığı kurtarmak için beraber hareket ederler.

3- Tuca & Bertie

3- Tuca & Bertie

Arkadaş olan iki kuşun ilişkisini didaktik biçimde anlatıyor. Daha ciddi ve hayatla ilgili ufak öğütlere, klişe mesajlar veren yapımları sevenler için uygun. BoJack Horseman ekibinden birkaç kişi bu dizinin yazar ekibinde yer alıyor.

2- Sex Education

2- Sex Education

Netflix'in tanıtımı için en çok üzerinde durduğu yapımlardan biri. Şimdiden üne kavuştu ve seveni kadar sevmeyeni de mevcut. Annesi ve babası seks terapisti olan içine kapanık (biraz da ezik) Otis, okulun dışlanan çocuğudur. Anne ve babasının işinden ötürü cinsellikle ilgili oldukça bilgili olan Otis, okulun asi kızı Maeve'nin iş teklifini kabul eder ve liseli gençlerin sorunlarını çözmeyi denerler. Tabii Otis'in sorunları hariç.

1- Russian Doll

1- Russian Doll

Bilim-kurgu/komedi türündeki dizide Nadia isimli karakter 36'ncı yaşına basmaktadır. 36'ncı doğum günü partisini tekrar tekrar yaşayan ve her seferinde ölen Nadia, zaman döngüsüne sıkışıp kalmıştır.

Bu makaleye ifade bırak