Yılanlar türlerine göre birçok çeşitlere ayrılmaktadır ve özellikleri bakımından çeşitlilik gösterieler. Size ilk olarak yılanların daha önce hiç duymadığınız ilginç özelliklerinden bahsedelim.

İşte daha önce hiç duymadığınız yılanların ilginç özellikleri…

Hemen hemen her yılanda daha büyük avları yutmaları için esnek çene kemiği yer almaktadır.

Aşağıda vermiş olduğumuz görüntülerden bu örneği görebilirsiniz. Tenis topunu yutan yılan topu öğütemiyor.  Avustralyalı bir kadın ise yılanı kusturarak kurtarıyor. 

 

 

 


Dünyanın en zehirli yılanı kara mamba olarak bilinmektedir. Isırığı 45 dk içerisinde kişiyi öldürmektedir. 


Yılanlar aynı zamanda bağ ve bahçe işleriyle uğraşan insanlar için tam bir baş belasıdır. Bunun dışında yaşadığınız çevre de çok fazla yılan varsa ve onları uzaklaştırmanız gerekiyorsa birazdan vereceğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz. 


Yılanları uzaklaştırmanın  doğal yolları 

Nohut yöntemi
Bahçeniz varsa ve yılanlarla bir türlü baş edemiyorsanız bahçenize nohut dikmenizi öneriyoruz. nohutun tuzlu olan yaprakları yılanı yakacak ve uzak tutacaktır.


Sarımsak yöntemi 
Yılanı uzaklaştırmanın bir diğer yolu da sarımsak yöntemidir. Birkaç adet sarımsağı yılanın geçtiği yerlere koyarsanız bir daha asla o bölgeden geçmeyecek, o bölgede bulunmayacaktır.
Yılanı uzaklaştırmanın bir diğer yolu da kirpi yöntemidir. Bahçeye veya yılanı uzaklaştırmak istediğiniz herhangi bir yere kirpi salabailirsiniz.


Kimyasal yollar 
Yılanlar genellikle keskn kokulardan hoşlanmazlar bu nedenle bulunduğu bölgelere kükürt ve kireç koymak onları bulundukları ortamdan tamamen uzaklaştıracaktır.


Ayrıca yılanı uzaklaştırmak için bulunduğu bölgeye naftalin koymakta bir diğer etkili yöntemdir.
Çoğu zaman yeşillik ve ormanlık bir alan gördüğümüzde burada kesin yılan vardır düşüncesi aklımızda yer eder. Ancak yılanların orda asıl bulunma amacının yeşilliklerde saklanmak veya yeşillik ortamlarda bulunmayı sevdiklerinden değildir. Bu durumun nedeni bulunduğunuz bölgede  çok fazla fare, kurbağa, av hayvanlarının fazla olmasıdır.

Köpek Saldırısında Ne Yapmak Gerekir?