Gündem
19.06.2017 - 02:37 | Son Güncelleme: 19.06.2017-2:44

Yıldırım ailesi Suriyelilerle iftarda buluştu

Başbakan Binali Yıldırım'ın ailesi oruçlarını, Hatay'ın  Altınözü ilçesindeki Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi'nde kalan Suriyelilerle  açtı.

Sitene Ekle

AA

Barınma merkezini ziyaret eden Başbakan Yıldırım'ın kızı Büşra  Yıldırım (Köylübay), gelini Seda Yıldırım ve kardeşi İlhami Yıldırım, Altınözü  Kaymakamlığı, Altınözü Belediyesi, afad ve Türk Kızılayı tarafından verilen iftar  yemeğine katıldı.

Yıldırım ailesi burada Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu,  Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı  tarafından karşılandı.

Altınözü Kaymakamı Uygur'dan barınma merkezi hakkında brifing alan  Yıldırım ailesi daha sonra Suriyelilerle iftar yaptı.

  Barınma merkezinde kalan çocuklarla bir süre sohbet eden eden Yıldırım  ailesi, konteynerlerde kalan iki Suriyeli aileyi evlerinde ziyaret ederek çeşitli  hediyeler verdi.

"Mutlu bir gün geçirdik"

Başbakan Yıldırım'ın kardeşi ve Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı  İlhami Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk Kızılayı Yönetim Kurulu  üyelerinin de kendilerine eşlik ettiğini söyledi.

Barınma merkezinde aile ortamda iftar yaptıklarını, Suriyelilerle  sohbet etme imkanı bulduklarını ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:

"Evlerinde çaylarımızı ve kahvelerimizi içtik. Burada onların o kötü  günlerini unutması için her türlü araç, gereç, düzen, tertibat alınmış durumda.  Halı sahalarından tutun Oyun alanlarına, çardaklarına kadar hoş sohbet  edebilecekleri, kendi kültürlerini yaşatabilecekleri bir yaşam alanı  oluşturulmuş. Öncelikle çok teşekkür ediyoruz. Onlarla mutlu bir günü geçirdik."

  


Bilgi YarışmasıMaya takviminin de bitişi konu alınarak dünyanın sonu ile ilgili çevrilen Hollywood yapımı filmin adı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Filmlerde güzel, şuh ve acımasız kadına ne denir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX