Yıldız Asyalı ile Rüştü Asyalı'nın baba-kız olmasını mı istiyoruz?

Yıldız Asyalı'yı tam 20 yıl önce 'Eyvah Babam' dizisiyle tanıdık. Dizi daha sonra 'Eyvah Kızım Büyüdü'ye evrildi. Yıldız Asyalı da adeta gözümüzün önünde büyümüş oldu. Ama 20 yıldır bir konu var ki bir türlü bitmedi, sürekli akıllarda soru işareti olarak kalmaya devam etti...

Yıldız Asyalı ile Rüştü Asyalı'nın baba-kız olmasını mı istiyoruz?

"Yoksa Rüştü Asyalı'nın kızı mı?"

"Yoksa Rüştü Asyalı'nın kızı mı?"

Evet, 'Asyalı' konusu... Yıldız Asyalı'nın soyadının Asyalı olması, gözümüzün önünde büyüyen bir isim olması ve bir taraftan da koskoca Rüştü Asyalı.

Yoksa acaba "Yıldız Asyalı, Rüştü Asyalı'nın kızı mı?"ydı... Bu soru dile kolay tam 20 yıl boyunca Yıldız Asyalı'ya soruldu, o da bıkmadan usanmadan cevapladı.

Sakinliğini korudu

Sakinliğini korudu

Hayır, Yıldız Asyalı hiçbir zaman Rüştü Asyalı'nın kızı olmadı. Ve yine hayır, Rüştü Asyalı hiçbir zaman Yıldız Asyalı'nın babası olmadı.

İkilinin soyadları tamamen tesadüf olduğu için aynı. Bu gerçeği 20 (yazıyla yirmi) yıldır kabullenmedik, kabullenemedik. E taş olsa çatlar. Şanslıyız, Yıldız Asyalı sakinliğini hep korudu.

Halbuki Google'lasalar öğrenecekler

Halbuki Google'lasalar öğrenecekler

Asyalı'yı bir süredir 'Elif' dizisinde izliyoruz. Bodrum'ta tatil yaparken magazin muhabirlerinin sorularını yanıtlayan Yıldız Asyalı'ya -şaka değil gerçek- yine o malum soru sorulmuş: "Yıldız Hanım, Rüştü Asyalı'nın kızı mısınız?"

Müthiş... Gerçekten müthiş. Birazcık Google'a sorsalar cevabı bulabilecekler ama hayır, itinayla bu soru sorulmaya devam ediliyor.

İsyan bayrağını çekse şaşırmayız

İsyan bayrağını çekse şaşırmayız

Yıldız Asyalı da haliyle verilmesi gereken şu cevabı vermiş: "Kendisi sadece çok saygı duyduğum bir büyüğümdür. Aramızda herhangi bir kan bağı yok."

Kimse kusura bakmasın ama Yıldız Asyalı "Artık yeteeer!" diye isyan etse, isyan bayrağını çekse yeridir.

20 yıl boyunca aynı soruyu duymak ister misiniz gerçekten? Rüştü Asyalı ile Yıldız Asyalı'nın baba-kız olmasını mı istiyoruz? Bu ısrarın sebebi ne? Onlar iki alakasız insan olamazlar mı?

Bu soruyu 2028'de sormayalım

Bu soruyu 2028'de sormayalım

Yıldız Asyalı ve Rüştü Asyalı arasında herhangi bir kan bağı yok. Ve bu konuyu 2018'de en azından netleştirelim. Rüştü Asyalı, Keloğlan filmleriyle gönlümüze taht kuran bir usta. Yıldız Asyalı da konservatuarlı bir keman bölümü mezunu, oyuncu ve Grup Mp3 grubuyla bir süre şarkıcılığı denemiş bir ünlü. Hepsi bu kadar. 1998, 2008 ve 2018'de sorulan bu soruyla 2028'de karşılaşmamak dileğiyle...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak