Yıldız Tilbe en iyisini yapıyor: Al-sat yerine al-yat yapmak

Yıldız Tilbe sanatçı olmasaydı herhalde anonim bir sosyal medya fenomeni olurdu. Üslubuna bakınca mahlasının 'Yıldız Kayar' olmasa da muhtemel. Her tweet'i, her sözü bir klasiğe dönüşüyor. 'Hepinizden nefret ediyorum ama tek başımayken de canım sıkılıyor' tweet'inin sahibi sonuçta... Sahnede yaptığı son şaka da hepimizi bir durup düşündürdü.

Yıldız Tilbe en iyisini yapıyor: Al-sat yerine al-yat yapmak

"Yatıyorum"

"Yatıyorum"

Yıldız Tilbe'nin adetidir, konserleri zaman zaman muhabbet havasında geçer. Yine kendisini izlemeye gelen hayranlarının sorularını yanıtlayan Tilbe, yakın zamanda paylaştığı ücret tablosuna binaen sorulan "yatırımlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna "Yatıyorum" diyerek herkesi güldürdü.

Yıldız Tilbe'nin seveni kadar sevmeyi de var, bu kesin. Fakat sevenlerinin en büyük argümanı şu, çok doğal ve olduğu gibi. Bu doğallığı kimi zaman başına iş açsa ve onu patavatsız gibi gösterse de genellikle eğlenceli anların yaşanmasına sebep oluyor.

Doğallığı ve rahatlığı sayesinde sahnede söylediği bir söz, sosyal medyada kurduğu bir cümle, şov programında ettiği bir sitem adeta kalıplaşıyor. Bu durum şarkı sözlerine bile yansıyor hatta.

Gösteriş ya da kolpalık yapmıyor

Gösteriş ya da kolpalık yapmıyor

Yıldız Tilbe yatırımları sorulduğunda ballandıra ballandıra anlatabilirdi de. O kadar para kazanan bir insanın mutlaka kendi işi dışında da girişimleri ve yatırımları vardır.

a

a

Ama Tilbe varlığıyla gösteriş yapmak yerine işi espriye vurmayı tercih etti. Aslında her şakanın altında bir gerçek payı da vardır. Yeterince para kazandıktan sonra kim sadece yatmak istemez ki? Çok para eşittir tembellik yapabilme lüksü.

Kim uğraşacak büyük çaplı yatırımlarla ya da al-sat tarzı ticaretle? Al-sat yerine al-yat stratejisi en güzeli. Herkese nasip olsa keşke!

Bu makaleye ifade bırak