Yıldız Tilbe'nin 'dolar' açıklaması güldürdü mü ağlattı mı?

Yıldız Tilbe'nin 'dolar' hakkındaki açıklamaları son günlerde sıkça konuşuluyor. Sosyal medyayı sallayan, arkadaş ortamlarındaki geyiklerin bir numaralı gündem maddesi haline dönüşen bu açıklamadan sonra Yıldız Tilbe pişmanlığını belirtse de, artık olan oldu. Peki sizce Yıldız Tilbe'nin 'dolar' açıklaması neden bu kadar ses getirdi?

Yıldız Tilbe'nin 'dolar' açıklaması güldürdü mü ağlattı mı?

Son günlerde herkesin dilinde

Son günlerde herkesin dilinde

Dolardaki yükseliş son günlerin en çok konuşulan konularından biri. Ekonomiye dair en ufak bir bilgisi olmayanlar bile dolar kurunu takip ediyor, acaba son durum ne diye merak ediyor. Ancak Yıldız Tilbe mevzuya pattadanak dalınca işlerin seyri değişti.

"Şakaysa komik değil, ciddiyse çok komik"

"Şakaysa komik değil, ciddiyse çok komik"

Twitter hesabından "Tl basıyosak dolarda basarız nedir yani" (Türkçesi: TL basıyorsak dolar da basarız, nedir yani?") diye bir tweet atan Yıldız Tilbe, birçoklarını güldürdü, birçoklarını ise "Yahu bu kadın neyin geyiğini yapıyor" diye kızdırdı. Ve ortalık doğal olarak karıştı.

 

Ancak ortak görüş şu: "Yıldız Tilbe şaka yapıyorsa hiç komik değil, ciddiyse çok komik..."
 

"Lütfen bilmediğiniz konularda konuşmayın"

"Lütfen bilmediğiniz konularda konuşmayın"

Tilbe'yi eleştirenler arasında koskoca profesörler de var. "Yıldız Hanım, lütfen bilmediğiniz konularda konuşmayın. Sizin bu konuda konuşmanız karga sesli birinin sizin şarkılarınızı söylemeye çalışmasına benziyor" gibi sert eleştiriler de aldı Tilbe.

Evet, doğru. Dolardaki yükselişi Tilbe'nin 'dahiyane' formülü mü çözecek gerçekten?

"Tamam vazgeçtim, dolar basmayalım"

"Tamam vazgeçtim, dolar basmayalım"

Yıldız Tilbe de geyik yaptığını ancak fazla ciddiye alındığını düşünmüş olacak ki -en azından umudumuz bu yönde- geri adım atıp bir tweet daha postaladı.

 

Ve dedi ki, "Tamam vazgeçtim, dolar basmayalım, sakin olun." Ama olan oldu bir kere. Yıldız Tilbe belki takipçi kasmak, belki ortamı yumuşatmak, belki de popülizmin doruklarında sörf yaptığı için böyle talihsiz bir açıklamaya imza attı.

Herkesin merak ettiği konu

Herkesin merak ettiği konu

Konuyu zaten herkes takip ediyor. Ve nasıl ki her önüne gelen Yıldız Tilbe şarkısını söylemiyorsa ya da söylememeliyse, dolar hakkında da gereksiz sululukta bir açıklama yapılmaması gerekiyor.

Yıldız Tilbe 'dolar'la ilgili nitelikli bir açıklama yapacaksa, tabii kii, hay hay. Ama konuya fazlasıyla sulu yaklaştığı için geyik malzemesi haline dönüşmesi kaçınılmazdı.

'Kırmızı Saçlı Kadın' caps'leri

'Kırmızı Saçlı Kadın' caps'leri

Sosyal medyayı açın bakın. Ortalık 'dolar' işaretinin ortasına Yıldız Tilbe konulmuş caps'lerden geçilmiyor. Hani şu Yıldız Tilbe'nin Instagram'da paylaştığı enteresan selfie'lerden biri dönüyor ortalıkta.

Orhan Pamuk'un 'Kırmızı Saçlı Kadın' kitabının kapağına 'dalgasına' yerleştirilmiş Yıldız Tilbe selfie'si bu kez de 'dolar' için kullanılmış durumda. Ve üzgünüz ama malzemeyi veren Yıldız Tilbe. Tabii ki güleceğiz...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak