Yılın dizisi: Bir Litre Gözyaşı

Kanal D'nin yeni dizisi Bir Litre Gözyaşı, daha ilk bölümden içimi sızlatmayı başardı. Bu sezonun en çok konuşulacak ve izlenecek dizilerinden biri olacağından eminim. 

Yılın dizisi: Bir Litre Gözyaşı

Sıcacık bir dizi

Sıcacık bir dizi

Bir Litre Gözyaşı'nın başrollerinde; Vatanım Sensin'den tanıdığımız Miray Daner, yıllar önce Aliye'de hayran kaldığımız Sanem Çelik ve Paramparça'da babayı oynayan Tolga Tekin var. Dizideki tüm oyuncular çok başarılı ve doğal. Ama asıl mesele anne, baba ve kızın ilişkisinde bitiyor. 

En güzelinden, en samimisinden bir aile tablosu görüyoruz ve ilk bölümden ailenin başına gelecekleri, kızları için verecekleri savaşın ne kadar zorlu geçeceğini anlıyoruz. Bir Litre Gözyaşı, çok uzun süredir çekilmesi beklenen bir senaryoydu ve başrol için birçok isim konuşulmuştu. Miray Daner cuk diye oturmuş bu role ve harikalar yaratacak bence.

Çok ağlatacak

Çok ağlatacak

Miray Daner'in canlandırdığı karakterin adı Cihan. Konuyu spoiler vermeden şöyle bir anlatayım.

Cihan, üniversiteye yeni başlamış, hayatın olgun ve yeni heyecanlarına atılmaya hevesli, aşkı ilk kez tadan bir genç kız. Yüzümüze koca bir tebessüm yerleştiren tatlı telaşlarına tanıklık ederken, bir olay vesilesiyle Cihan'ın tedavisi olmayan bir hastalığa yakalandığını öğreniyoruz. 

İlerleyen bölümlerde ne izleyeceğiz?

İlerleyen bölümlerde ne izleyeceğiz?

Kiminize hikaye klişe gelebilir ya da daha birinci bölümden her şey yaşanmış gibi düşünebilirsiniz ama bu sefer olay örgüsü farklı. Bir Litre Gözyaşı'nda tedavisi olmayan hastalığa yakalanan kız, hazin bir hikayenin sonu değil, başlangıcı. Hastalığın ilerleyen sürecinde, ailenin ve kızın hayata tutunuşunu izleyeceğiz. 

İlk bölümde kızının hastalığını öğrenen Figen'in, durumu kabullenmekte zorlandığını gördük. Tek amacı, kızının geriye kalan hayatını dolu dolu yaşaması...

Hayat dersi verecek

Hayat dersi verecek

Bir Litre Gözyaşı'nın, zaman geçirmelik dizilerden olmayacağı aşikar. Üzülmekten içimizin kuruyacağı anlar olacak. Ama o zamanlarda bile bir yandan hayat dersi verecek bence.

Hadi diyoruz ya; "Her günü son gününmüş gibi yaşa" diye... Bence bu dizi, bu sözün aslında ne kadar kıymetli olduğunu kanıtlayacak.  

İkinci bölüm fragmanı bile sarsıyor

İkinci bölüm fragmanı bile sarsıyor

İkinci bölüm fragmanı birkaç gün önce yayınlandı. İlk bölümde Cihan'ın anne ve babası hastalığı Cihan'a söylememeye ve en doğrusunun bu olduğuna karar vermişti. Hatta doktora bile karşı çıkıp "En doğrusunu ben bilirim" demişti anne. Şimdi, fragmanda göreceğiniz üzere, Cihan'a üstten söylenen şeyler yeterli gelmiyor ve kendinde bir sıkıntı olduğunu fark edip doktora tek başına gidiyor.Şimdilik, hastalığını öğreneceğini anlıyoruz görüntülerden. Asıl soru, Cihan annesinin düşlediği gibi hayatını dolu dolu yaşamaya mı karar verecek? Yoksa bir çöküşten sonra kendine gelmesine mi tanıklık edeceğiz?

İlk bölümden bu kadar içe sinen diziler kırk yılda bir geliyor ekranlara. Bir Litre Gözyaşı'nın reytingi bol olsun. 

lilaaceylan@gmail.com
twitter.com/lilcyln

Bu makaleye ifade bırak