Yılmaz Vural mevsimi bu yıl Adana'da açıldı: Görev, Adana Demirspor

Sezon ortaları yaklaştıkça sezon öncesi hedefledikleri yerden uzakta olan takımların teknik direktör değiştirmesi gayet olağan. Olağan olan bir diğer şeyse, değiştirilen teknik direktörün yerine Yılmaz Hoca'nın gelmesi. 'Yılmaz Vural mevsimi' farkında olmasak da her yıl yaşadığımız bir mevsim. Tahminen kasım, aralık ve ocak aylarına denk geliyor. Bu sene ise iki haftalık kısa bir zaman kaymasıyla bu mevsim, Adana'da açıldı.

Yılmaz Vural mevsimi bu yıl Adana'da açıldı: Görev, Adana Demirspor

Adana Demirspor'a tekrar hayırlı olsun

Adana Demirspor'a tekrar hayırlı olsun

Yılmaz Vural daha önce Adana Demirspor'da çalışmıştı. Zaten haritadan rastgele bir şehir seçsek Yılmaz Hoca'nın orada çalışmış olma ihtimali, çalışmamış olma ihtimalinden daha yüksek. Bu durumdan kendisi de şikayetçi olsa da, şahsına münhasır bir karakter olmasında bunun etkisi de çok fazla.

2016 yılında yalnızca 1.5 ay kaldığı ve 6 maça çıktığı Adana Demirspor'la tekrar anlaşan Yılmaz Vural, şampiyonluk parolasıyla girilen sezonda hedefinden uzaklaşan takıma çare olarak getirildi. Hakan Kutlu'nun yerine göreve getirilen kurt teknik adam, bakalım Demirspor macerasında neler yapacak?
 

Son olarak Eskişehirspor'da çalışmıştı

Son olarak Eskişehirspor'da çalışmıştı

Yılmaz Vural mevsimi her ne kadar sezon ortalarına denk gelen ve değişim rüzgarlarını (Wind of Change) simgeleyen bir mevsim olsa da, Hoca bazen bu alışkanlığından taviz verebiliyor. Son olarak 2018'in Nisan ayında 5 maçlığına Eskişehirspor'un başına geçen ve çok zor durumdaki Es-Es'i 3 galibiyet 1 beraberlikle ligte tutan Yılmaz Vural maalesef yine takımdan ayrılmıştı.

Bir takımın başına sezon öncesi getirilmesinin üstünden çok zaman geçti. Son olarak 2004-2005 sezonunun başında Antalyaspor'un başına geçmişti. O gün bugündür çalıştırdığı her takıma sezon ortalarında getirildi. Adana Demirspor'daki ikinci macerası da bu şekilde oldu. Yılmaz Hoca'nın da kaderi, misyonu ve imajı bu şekilde.
 

Adana Demirspor Süper Lig'i istiyor

Adana Demirspor Süper Lig'i istiyor

Hakan Kutlu'yla yola çıkan Demirspor'da hedef kesinlikle Süper Lig, hatta şampiyonluk. Lige fena başlamayan ve 7 maçta 5 galibiyet 1 beraberlik 1 de mağlubiyet alan Demirspor, sonraki 5 haftada ise 4 mağlubiyet aldı. Son alınan 3-0'lık Altay mağlubiyeti ve kötü oyun Hakan Kutlu'nun sonu oldu.

Türkiye liglerinde hoca kıyımının başlaması, çoğu geyik muhabbeti olsa da Fenerbahçe için uzun süre Yılmaz Vural isminin konuşulması ve havaların soğuyup sezon ortasının yaklaşmasıyla beraber Yılmaz Vural mevsiminin yaklaştığını hissediyorduk.Bir Süper Lig takımı mı olur yoksa son yıllarda olduğu gibi 1. Lig takımı mı olur diye düşünürken mevsim, Adana Demirspor'da açıldı. Demirspor, Süper Lig hedefine artık Yılmaz Hoca'yla yürümeye çalışacak.

20 yıllık hasret biter mi?

20 yıllık hasret biter mi?

En son 1994-1995 sezonunda Süper Lig'te oynayan Demirspor'da hem Süper Lig'ten tanıdığımız yerli oyuncular hem de önemli yabancı oyuncular var ve takım umut vaat ediyor. Takımın tecrübeli golcüsü Mickael Pote uzun süredir isminden söz ettiren bir forvet. Forvetsizliken can çekişen Galatasaray'da bile oynayacak kalitede. Batuhan Karadeniz, Milan Mitrovic, Orkan Çınar, Herve Kage, Kosecki, Çağlar Şahin Akbaba gibi önemli isimler var.

Taraftarlık kültürünün sonuna kadar yaşadığı Demirspor, hem yatırımları hem potansiyeli hem de enerjisi bitmeyen taraftarıyla Süper Lig'te olmayı hak ediyor.

14 yıllık hasret biter mi?

14 yıllık hasret biter mi?

Adana Demirspor'un 24 yıllık Süper Lig hasretinin yanında bir de Yılmaz Hoca'nın 14 yıllık 'bir takımı sezon başından itibaren çalıştırma hasreti' var.

Eğer olur da Yılmaz Vural yönetimindeki Demirspor, Süper Lig'e çıkarsa ve Eskişehirspor'dakine benzer bir anlaşmazlık olmazsa, 14 yıl aradan sonra Yılmaz Hoca bir takımı sezon başından itibaren çalıştırıyor olacak. Hem de Süper Lig'te!

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak